نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

جبهه هنر انقلاب اسلامی نقطه مقابل جریان هنر مبتذل صهیونست است

آیت الله عبادی با بیان اینکه بالاترین هنر، خودسازی و شکوفایی استعدادهای انسان است، گفت: جبهه هنر انقلاب اسلامی نقطه مقابل جریان هنری مبتذل و نزولی صهیونست است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،آیت الله سیدعلیرضا عبادی ظهر امروز در دیدار با رئیس و جمعی از کارکنان حوزه هنری استان با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار کرد: هنر به فعلیت رساندن استعدادها است و میدان هنر نیز آنقدر وسیع است که از مسائل عمرانی، صنایع دستی، موسیقی، نقاشی تا بالاترین آن یعنی اندیشه را در برمی گیرد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در ادامه تاثیر هنر را در جامعه و بروی مخاطب را ویژه دانست و گفت: بنابراین هنر یا به صورت سریع و فوری بر روی مخاطب یا از نظر داوم و بقا تاثیرگذار است.
وی با بیان اینکه شکوفایی استعدادهای انسان بالاترین هنر است، تصریح کرد: بالاترین هنرمند، هنرمندی است که در جهت خودسازی تلاش می کند تا بتواند استعدادهایش را به فعلیت برساند.
آیت الله عبادی گفت: همواره به عنوان حجت در جامعه بشری چنین هنرمندانی هستند البته نه تنها در مقام نبویت و امامت، بلکه در مردم معمولی نیز چنین هنرمندانی مانند شیخ رجبعلی خیاط و کربلایی کاظم ساروقی وجود دارند.
امام جمعه بیرجند با تأکید بر اینکه خودسازی بالاترین هنر انسان است، افزود: این هفته هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است و خط و راه حوزه هنری نیز در همین زمینه است.
وی با اشاره به اینکه هنر صعودی انسان را به درجات عالی انسانیت می رساند، گفت: اما هنر نزولی مانند یک جادو به الفاظ و محتواها شکلی می دهد که انسان با کمال را تا سطح حیوان پایین می آورد.
آیت الله عبادی افزود: تفاوت بین هنر انقلاب اسلامی که هنر انبیاء است، همانگونه است که پیامبر اکرم (ص) از عرب جاهلیت امثال ابوذ غفاری را تربیت و پرورش می دهد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به ترویج هنر ابتذال توسط صهیونیست ها در جامعه، تصریح کرد: جبهه هنر انقلاب اسلامی نقطه مقابل جریان هنری مبتذل و نزولی صهیونست است چون دشمنان با استفاده از هنر مبتذل اول جامعه را فاسد می کنند و بعد آن را تصرف می کنند.
وی در ادامه بیان کرد: هنر واقعی این است که انسان بفهمد برای چه ساخته شده است، این علم به هنر است و هنر عملی این است که آن را به اجرا در بیاورد و به مقامی بالاتر از فرشتگان دست پیدا کند.
آیت الله عبادی با انتقاد از عدم حمایت از فعالان هنری انقلابی، گفت: در جامعه ممکن است همه همراه نباشند، هنر این است که شما از کارتان خسته و دلسرد نشوید؛ بله کاملا درست است به شما و هنر شما کم محبتی می شود، ان شاالله مردم عزیز ما در انتخابات جدید یک دولت جوان، تازه نفس، حزب اللهی و هنرمند را انتخاب کنند و موانع از پیش پای شما برداشته شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی مطرح کرد: خیلی ها همراه شما نیستند، خوب نباشند به کارتان نگاه کنید چون شما امت پیغمبری هستید که کفار قریش و ثروتمندان برای او پیام فرستادند که هر چه می خواهی به تو می دهیم و ریاست تو را هم می پذیریم فقط به شرط اینکه ولنگار باشی، اما پیامبر فرمود: «اگر خورشید را در دست راست و ماه را در دست چپم قرار دهید از این راه باز نمی ایستم»، شما امت این پیغمبر هستید.
به گفته وی، با اینکه موظف هستند با شما همکاری کنند اما نمی کنند، شما در کار خود دلسرد نشوید چون اصلا هدف این است، پیش از انقلاب و در دوران مبارزات از ۱۵ خرداد ۴۲ تا سال ۵۷ برای هنرمندان انقلابی کدام امکانات، اعتبار و میز و صندلی وجود داشت اما آن هنرهایی که از آن دوران از افرادی مانند مرحوم سبزواری تولید شده است که هنوز بعد از ۴۰ سال وقتی اجرا می شود مو بر بدن انسان راست می شود، شاید این بی مهری و کم تفاوتی نسبت به کار شما موجب رشد بیشتر شما باشد تا اینکه همه برای شما کف بزنند.
انتهای پیام /۳