مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی:

جذب بیش از ۸۷ درصد اعتبارات مشاغل خانگی در خراسان جنوبی

اشرفی گفت: امسال بیش از 87 درصد اعتبار تسهیلات مشاغل خانگی در خراسان جنوبی جذب شده است

غلامرضا اشرفی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در گفتگو با خاورستان با اشاره به این که بالغ بر ۸۷ درصد تسهیلات مشاغل خانگی در خراسان جنوبی جذب شد اظهار داشت: اجرای طرح های مشاغل خانگی زمینه ساز ایجاد اشتغال خانوار به شما می رود.

اشرفی با بیان این که در این راستا  بعد از تخصیص اعتبار تاکنون ۱۶۲۵ فرصت شغلی ایجاد شده است افزود: دو بانک توسعه تعاون و رفاه کارگران در زمینه اعطای تسهیلات فعال هستند که از ۴۷ میلیارد تومان سهم استان در زمینه مشاغل خانگی ۴۱ میلیارد تومان پرداخت شده است که به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۷ برابر پرداخت تسهیلات داشتیم.

وی ادامه داد :با توجه به اهمیت این موضوع و تاکید برای کاهش زمان صدور مجوزها و اعطای تسهیلات در اسرع وقت امیدواریم هر چه سریع تر بتوانیم تحقق کامل پرداختی را داشته باشیم.

وی با اشاره به وجود۳۵۰ رشته مشاغل خانگی اظهار داشت: مجوزها توسط دستگاه های مرتبط نظیر کمیته امداد امام خمینی(ره) ، میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری ، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، بنیاد شهید و امور ایثارگران، بسیج سازندگی و فرهنگ و ارشادصادر می شود که بالاترین مجوزها مربوط به حوزه صنعت و معدن، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جهاد کشاورزی بوده است.

 

انتهای پیام /۱۳۵