مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی خبر داد:

۲هزار و۵۸۱ طرح اشتغال و کارآفرینی به بانک ها معرفی شدند

ذاکریان گفت: از محل تسهیلات اشتغال، تولید و کارآفرینی تاکنون 2 هزار و ۵۸۱ طرح در بخش‌های مختلف اقتصادی برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مرتضی ذاکریان امروز در جلسه کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی به ارائه گزارش عملکرد پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ در استان پرداخت.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی ادامه داد: در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و برنامه های دولت برای ایجاد و افزایش تولید، اشتغال و کارآفرینی و ارتقای رشد اقتصادی بیش از ۱۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ به استان اختصاص یافت.

وی افزود: از این محل تاکنون ۲ هزار و ۵۸۱ طرح در بخش های مختلف اقتصادی برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند.

ذاکریان با اشاره به اینکه با جذب تسهیلات تولید و اشتغال بالغ بر چهار هزار و ۸۷۰ فرصت شغلی جدید ایجاد و سه هزار و ۹۳۰ فرصت شغلی موجود نیز تثبیت خواهد شد، عنوان کرد: تمامی بخش های اقتصادی و همه شهرستان های استان از این تسهیلات بهره مند شده اند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی بیان کرد: از مجموع طرح های معرفی شده هزار و ۷۵ طرح به مبلغ ۹ هزار و ۶۱۱ میلیارد ریال در بخش کشاورزی بوده که تا کنون ۳۲۴ طرح به مبلغ هزار و ۸۱۳ میلیارد ریال پرداخت شده است که از این نظر در بین استان های کشور رتبه اول پرداخت در بخش کشاورزی متعلق به استان خراسان جنوبی است.

وی در ادامه گفت: تعداد ۵۲ طرح به مبلغ ۶ هزار و ۱۵۴ میلیارد ریال در بخش صنعت و معدن، ۴۳۸ طرح به مبلغ هزار و ۴۶۷ میلیارد ریال در بخش گردشگری و صنایع دستی و تعداد هزار و ۱۶ طرح به مبلغ سه هزار و ۵۶ میلیارد ریال در بخش خدمات و سایر بخش ها است.

ذاکریان در پایان خاطرنشان کرد: تا کنون ۸۰ درصد اعتبارات تبصره ۱۸ تخصیص یافته به استان خراسان جنوبی جذب شده است.

انتهای پیام/۱۰