معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی خبر داد

جذب ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام خراسان‌جنوبی

میرجعفریان گفت: ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استان خراسان‌جنوبی جذب شد.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی سید کمال میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از جذب ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استان از محل اعتبارات سفر نوبخت به استان خبر داد.
وی افزود: با تزریق این اعتبارات، شاهد تسریع در روند تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در سطح استان خواهیم بود.
بهره‌برداری ۱۰۳ پروژه تا پایان سال
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: بنا به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، یکی از مهمترین برنامه‌هایی که برای امسال پیش‌بینی شده، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است و بر همین اساس ۱۰۳ پروژه تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.
میرجعفریان گفت: اتمام پروژه‌های نیمه تمام استان در بخش‌های فرهنگی، ورزشی، بهداشتی، درمانی، عمرانی شهری، توسعه و تکمیل راه های روستایی، زیرساخت‌های گردشگری و صنایع دستی، زیرساخت‌های ۱۰ هزار مسکن روستایی و… در این طرح هدف گذاری شده‌اند.
وی اظهار کرد: تعیین این پروژه‌ها در مناطق شهری و روستایی استان، عدالت محور بوده و به گونه‌ای رقم خورده که مناطق کمتربرخوردار را نیز شامل می‌شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به سفر خردادماه رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان، عنوان کرد: در این سفر تفاهم استاندار نوبخت در راستای تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه تمام استان تا پایان سال انجام شد.
میرجعفریان گفت: بنا به مذاکرات صورت گرفته، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در این قالب به عنوان یک کار الگویی انجام می‌شود و می‌بایست تا پایان سال به نتیجه برسد.
وی اظهار کرد: از آن جایی که پروژه‌های نیمه‌تمام از مشکلات مهم در حوزه توسعه استان به شمار می‌روند، لذا تکمیل و بهره‌برداری از آنها در اولویت برنامه‌ها قرار گرفت و تا این لحظه با جدیت دنبال شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی افزود: در راستای حذف این معضل از استان، ضمن شناسایی دقیق و برآورد آمار پروژه‌ها در مناطق مختلف استان، مراحل پیشرفت آنها ارزیابی شد و اقدامات متناسب به منظور تخمین اعتبارات لازم، امکانات مورد نیاز و موانع احتمالی در روند اجرای کار در کارگروه‌های ویژه مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
میرجعفریان تأکید کرد: هدف از این کار، سرعت بخشیدن به روند اجرای کار بوده است.
وی گفت: هدف‌دار بودن برنامه‌ها و تزریق به موقع اعتبارات تا این لحظه، پیشرفت خوبی را برای پروژه‌های نیمه تمام رقم زده است.
انتهای پیام/۱۲۷