فرماندار بیرجند خبر داد

جذب ۱۴میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستائیان دربیرجند

فرماندار بیرجند با بیان این که میزان تسهیلات درنظرگرفته شده برای تسهیلات اشتغال روستائیان وعشایر در استان،135 میلیارد تومان بوده است،گفت:از اعتبارات مذکور تاکنون 90 میلیارد تومان جذب شده که 14 میلیارد تومان آن مربوط به شهرستان بیرجند بوده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،علی ناصری فرماندار شهرستان بیرجند صبح امروز در یازدهمین جلسه کمیته اشتغال شهرستان بیرجند،اظهارکرد:در حال حاضر با توجه به پیگیری های انجام شده در بحث پرداخت تسهیلات اشتغال،رتبه نخست را در استان داریم اما بین معرفی و پرداخت تسهیلات طرح های اشتغال به بانک های عامل اختلاف بسیاری مشهود است.
وی با تاکید بر این که باید دستگاه های اجرایی نیز جدول تقسیم بندی از طرح های اشتغال داشته باشند،تصریح کرد:یکی از مهمترین موضوعاتی که در مرحله دوم تسهیلات اشتغال روستایی می تواند راهگشا باشد،توجه به بخش معدن است.
فرماندار بیرجند با بیان این که مرحله نخست پرداخت تسهیلات اشتغال تا پایان شهریورماه جاری به پایان می رسد،تصریح کرد:اما امیدواریم که برای پرداختی های مذکور،تمدید در نظرگرفته شود.
ناصری با بیان این که میزان تسهیلات درنظرگرفته شده برای تسهیلات اشتغال روستائیان و عشایردر استان،۱۳۵ میلیارد تومان بوده است،عنوان کرد:از اعتبارات مذکور تاکنون ۹۰ میلیارد تومان جذب شده که ۱۴ میلیارد تومان آن مربوط به شهرستان بیرجند بوده است.
وی ابراز کرد:در جلسات آینده نیز تعهدات اشتغال دستگاه ها به صورت ویژه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و امیدواریم که درصد خوبی از آن محقق شده باشد؛تسهیلات اشتغال کمیته امداد و بهزیستی نیز به صورت ویژه پیگیری خواهد شد.
انتهای پیام/۱۰۱