حجت الاسلام نصیرایی؛

جرم انگاری برای کاربران فضای مجازی صحت ندارد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی به هیچ وجهه بحث مسدود کردن پیام رسان‌های خارجی مطرح نیست.

به گزارش خاورستان،حجت الاسلام مجید نصیرایی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس و نماینده مردم شهرستانهای فردوس، طبس، سرایان و بشرویه با اشاره شایعات پیرامون طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی با بیان اینکه در این طرح محدودیت سازی برای پیام رسان های خارجی مطرح نیست گفت: در این طرح به دنبال تقویت پیام رسان های داخلی هستیم.
نصیرایی با اشاره به اینکه برخی اظهارنظرها در خصوص این طرح بر اساس طرح اولیه اعلام وصول شده بوده است گفت:این طرح هنوز تبدیل به قانون نشده است و همچنان دیدگاه کارشناسان مختلف در این طرح دیده می شود و تا کنون بیش از ۲هزار نفر ساعت برای تهیه آن زمان گذاشته شده است.
وی با بیان اینکه ما در این طرح چیزی تحت عنوان جرم‌انگاری برای کاربرانی که در فضای مجازی و در مجموعه پلتفرم های مختلف داخلی و خارجی دارند فعالیت می‌کند، نداریم گفت: جرم انگاری برای شرکتهای داخلی است که زمینه جرم را فراهم می کنند.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به حمایت از پلتفرم های داخلی برای ارائه خدامت بهتر به کاربران گفت: نمایندگان مردم در مجلس ثابت کرده اند که از هر طرحی که به نفع مردم و کشور باشد حمایت خواهند کرد.
انتهای پیام/۳