جزئیات بودجه استان‌های کشور/ خراسان جنوبی در رتبه ۲۵ لایحه بودجه دولت

مجموع بودجه کل استان‌های کشور در لایحه بودجه سال آینده معادل 353 هزار و 621 میلیارد تومان است که از این میزان، اعتبار استان خراسان جنوبی 5 هزار و 484 میلیارد تومان است که در رتبه بیست‌وپنجم لایحه بودجه دولت قرار دارد.

به گزارش خاورستان، در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ که هفته گذشته به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد، پیوستی برای شرح بودجه به تفکیک استان‌های کل کشور ارائه شده است.
بر این اساس، مجموع بودجه کل استان‌های کشور ۳۵۳ هزار و ۶۲۱ میلیارد تومان است که ۲۸۹ هزار و ۶۰۲ میلیارد تومان بودجه جاری و ۶۴ هزار و ۱۸ میلیارد تومان بودجه عمرانی است.
کمترین بودجه استانی متعلق به استان قم با ۴ هزار و ۶۶۲ میلیارد تومان و بیشترین بودجه متعلق به استان تهران با ۴۴ هزار و ۴۸۱ میلیارد تومان است.
مدتی پیش برخی کانال‌های خبری مدعی شدند در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، بودجه ۲ هزار و ۹۱۶ میلیارد تومانی سازمان صدا و سیما معادل بودجه ۱۰ استان کشور است اما جدول منابع و مصارف استان‌ها در لایحه بودجه سال آینده نشان می‌دهد کمترین بودجه استانی که متعلق به استان قم است، ۵۶ درصد بیشتر از بودجه پیش‌بینی شده برای صدا و سیما در سال آینده است.
بودجه تزریق شده به استان ها محدود به رقم درج شده به عنوان بودجه‌های استانی در طول یک سال نیست. چرا که بسیاری از طرح‌های عمرانی که در سراسر کشور پراکنده است، در چهارچوب بودجه‌های ملی طبقه‌بندی شده و تخصیص اعتبار به آنها انجام می‌شود و این اعتبار در استان‌های مختلف مصرف می‌شود.
انتهای پیام/۴