سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند برگزار می‌کند

جشنواره در خانه بمانیم

قلاسی‌مود گفت: این سازمان در نظر دارد در راستای اجرای رسالت خویش، در جهت ایجاد انگیزه در شهروندان بیرجندی و در راستای برنامه‌ی ملی «شکست بیماری کرونا» و همچنین اجرایی شدن "شعار در خانه بمانیم" به برگزاری جشنواره #درخانه بمانیم اقدام کند.

به گزارش خاورستان، محمد رضا قلاسی مود رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند گفت: این سازمان در نظر دارد در راستای اجرای رسالت خویش، در جهت ایجاد انگیزه در شهروندان بیرجندی و در راستای برنامه‌ی ملی «شکست بیماری کرونا» و همچنین اجرایی شدن “شعار در خانه بمانیم” با همکاری خانه فرهنگ و ورزش زی زبل نسبت به برگزاری جشنواره #درخانه بمانیم اقدام کند.
وی از اجرای این جشنواره در چند بخش خبر داد که شرکت در تمام بخش‌های جشنواره برای عموم آزاد و دارای محدودیت سنی نیست.
قلاسی‌مود با اشاره به این‌که آثار در دو گروه تصویری و نوشتاری طبقه بندی می‌شود، افزود: می بایست آثار تصویری به واتساپ جشنواره به شماره ۰۹۰۱۴۸۱۷۷۱۷ ارسال و آثار ترسیمی نوشتاری شامل کاریکاتور، خاطره و دلنوشته حداکثر تا تاریخ ۲۰ فروردین ماه ۹۹ به دبیرخانه سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری تحویل داده شود.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند عنوان کرد: کلیه تصاویر اعم از فیلم و عکس باید واضح و با نور کافی تهیه شود و تصاویر با کیفیت پایین داوری نخواهد شد.
قلاسی مود اضافه کرد: فیلم های تهیه شده از آثار شامل بازیها و سرگرمی باید کمتر از ۵۹ ثانیه باشند و عکس آثار با فرمت jpeg و حداقل از هر اثر ۳ عکس از سه زوایه ارسال شود.
وی افزود: ضروری است در کلیه تصاویر، اعم از عکس و فیلم در یک مورد، صاحب اثر یا یکی از نزدیکان که در صورت برگزیده شدن امکان حضور یا تحویل مدارک ایشان وجود دارد حضور داشته باشند .
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری خاطر نشان کرد: هر گونه ویرایش عکس باعث حذف از مرحله داوری می شود، خاطرات و دلنوشته ها نیز باید به صورت دست نوشته و در حد یک صفحه A4 ارائه شود.
قلاسی مود ادامه داد: آثار با ذکر مشخصات کامل شامل نام و نام خانوادگی، شماره ملی، شماره تلفن همراه و نشانی پستی به دبیرخانه جشنواره تحویل داده شود.
وی تصریح کرد: در کاشت سرسبزی نیز استفاده از چند بذر، خلاقیت و نوآوری در اجرا، ایجاد بعد و فرم دهی به سبزه، خلاقیت و نوآوری از مفاد داوری در بخش سرسبزی خواهد بود.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با اشاره به بخش تخم مرغ رنگی اظهار کرد: در این بخش اجرای تکنیک های هنری مانند نقاشی، کلاژ و برجسته‌کاری از موارد مورد نظر در داوری است و ضمناً استفاده از تخم مرغ سفالی و دیگر سازه‌های تخم مرغی شکل بلامانع است.
لازم به ذکر است در طول مدت جشنواره، آثار تصویری در صفحه اینستاگرامی @zi.zebel.birjand به نمایش عموم در خواهد آمد و تعداد لایک دریافتی هر اثر به عنوان امتیاز مثبت در رای داوران لحاظ خواهد شد. ضمناً آثار مکتوب نیز در صورتی که تصاویر آن به آدرس واتساپ جشنواره ارسال شود ، قابلیت نمایش عموم در صفحه اینستاگرامی را خواهد داشت.
انتهای پیام/ ۱۳۲