مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی:

جشنواره ملی «فانوس» پذیرای ۹ اثر از هنرمندان خراسان‌جنوبی شد

فلاحی از راهیابی ۹ اثر هنرمندان این استان به مرحله نهایی جشنواره «فانوس» خبر داد و گفت: شرایط کرونا سبب شده اختتامیه این جشنواره با تعداد محدودی از مهمانان و برگزیدگان استانی برگزار شود.

به گزارش خاورستان، غلامرضا فلاحی در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: از زمان اعلام فراخوان ارسال آثار هنری و سینمایی به جشنواره ملی فانوس، ۳۶ اثر مختلف هنری از هنرمندان این استان برای شرکت در جشنواره به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.
وی بیان کرد: موضوعات جشنواره فانوس شامل شهیدان والامقام، جانبازان و آزادگان سرافراز، رزمندگان و ایثارگران، مدافعان وطن، مدافعان حرم، مدافعان سلامت، مجاهدان جهاد و مقاومت اسلامی و خانواده‌های معظم ایثارگران می‌شود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی از راهیابی ۹ اثر هنرمندان خراسان‌جنوبی به مرحله نهایی جشنواره فانوس خبر داد و اضافه کرد: آیین اختتامیه این جشنواره در ۱۱ آبان‌ در شهر شیراز با معرفی افراد برگزیده و اهدای جوایز ارزنده برگزار می‌شود.
فلاحی با بیان اینکه شرایط کرونا سبب شده اختتامیه این جشنواره با تعداد محدودی از مهمانان و برگزیدگان استانی برگزار شود، عنوان کرد: باید در راستای ترویج ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس تلاش شود و نگذاریم دلاوری‌های رزمندگان در لابه‌لای زمان به فراموشی سپرده شود.
وی به اعلام آثار راه یافته به مرحله نهایی جشنواره پرداخت و گفت: در بخش موسیقی با کلام اثر «غفور محمد‌زاده» با اثر «جانم جهانم» در بخش تواشیح و مدیحه‌سرایی «مجید نصری» با اثر «رسول‌الله» در بخش مدیحه‌سرایی «مجید نصری» با اثر «شهید القدس» در بخش موسیقی و سرود «علیرضا کوچی» با اثر «امیر عشق» در بخش آنونس رادیویی «مرضیه صبوری» با اثر «اربعین سردار دل‌ها» در بخش پادکست «علی جعفری‌جم» با اثر برنامه رادیویی «اعزامی از خراسان» در بخش نمایش بلند رادیویی «هانیه پیرامی» با اثر «کمان ۹۹» در بخش ویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی «غفور محمدزاده» با اثر «حضرت سلیمانی» و در بخش هنرهای تجسمی و طراحی پوستر «الهام صادقی» با اثر «شکست حمله آمریکا در صحرای طبس» به مرحله مسابقه راه یافتند.
انتهای پیام/۴