معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی:

جشنواره منطقه‌ای مد و لباس اسلامی ایرانی “چارقد” برگزار می شود

زمزم گفت: جشنواره منطقه‌ای مد و لباس اسلامی ایرانی "چارقد" در خراسان جنوبی و 4 استان دیگر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سیدعلی زمزم معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی امروز از برگزاری جشنواره منطقه‌ای مد و لباس اسلامی ایرانی “چارقد” با حضور استان‌های خراسان جنوبی ، رضوی ، شمالی ، یزد و کرمان خبر داد.
وی گفت: این جشنواره با هدف ترویج و تعمیق الگو‌های عفاف و حجاب در سطح جامعه و ارتقای فرهنگ مصرف کالای ایرانی و ترویج نقش‌های ایرانی اسلامی متناسب با فرهنگ و نیاز جامعه برنامه ریزی شده است.

به گفته وی ایجاد فضای مناسب برای انتقال و تبادل دانش رسمی و بومی در حوزه مد و لباس منطقه، ترغیب و تشویق هنرمندان و دانشجویان به خلق تصاویر زیبا بر روی لباس‌های سنتـی و مدرنیته منطقه و توسعه فضای تعامل و همکاری در بین دست‌اندرکاران و فعالان حوزه مد و لباس منطقه از دیگر اهداف این جشنواره است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: جشنواره در سه بخش طراحی لباس اجتماع شامل طراحی مانتوی اجتماع، پوشش‌های جدید اجتماع (غیر از مانتو)، طراحی لباس مفهومی با موضوع آزاد و بخش دانشگاهی در دو محور مقالات و پایان نامه‌های دانشجویی برگزار می‌شود.

زمزم با بیان این که تمام متقاضیان می‌بایست با مراجعه به سایت جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی به آدرس www.jdkhj.ir و یا سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به نشانی www.khj.farhang.gov.ir نسبت به دریافت فراخوان و تکمیل فرم ثبت نام اقدام کنند ، گفت: فرم مذکور به همراه آثار به آدرس پست الکترونیکی دبیرخانه جشنواره به نشانی honari-khj@farhangmail.ir ارسال شود.

وی با اشاره به این که هر طراح می‌تواند حداکثر با ۵ اثر، در جشنواره شرکت کند، افزود: برای کلیه شرکت کنندگانی که آثارشان به مرحله نمایشگاهی راه یابد گواهی شرکت در جشنواره تعلق خواهد گرفت.

زمزم آخرین مهلت دریافت آثار را ۱۵ آبان ۱۴۰۰ اعلام کرد و افزود: نتایج این بخش از طریق سایت جشنواره به نشانی:www.jdkhj.ir و سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به آدرس www.khj.farhang.gov.ir اطلاع‌رسانی می‌شوند.

وی با اشاره به این که زمان اختتامیه و اعلام نتایج، ۱۳ آذر ۱۴۰۰ تعیین شده است، گفت: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با ۴-۳۲۳۲۳۳۹۳-۰۵۶ داخلی ۱۲۵ تماس گرفته و برای مشاهده متن کامل فراخوان جشنواره به سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی مراجعه کنند.
انتهای پیام/۷