دبیر جمعیت فرهنگیان جوان خراسان‌جنوبی مطرح کرد؛

جمعیت فرهنگیان جوان خراسان‌جنوبی تشکیل شد/ عمل به منویات مقام معظم رهبری هدف این جمعیت

جمعیت فرهنگیان جوان در راستای منویات و دغدغه‌های مقام معظم رهبری در حوزه‌های فرهنگی و جهادی و به دور از هیچ‌گونه جهت‌گیری سیاسی در حال فعالیت است.

علی جنت‌آبادی دبیر جمعیت فرهنگیان جوان خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و گرامیداشت روز معلم، اظهار کرد: جمعیت فرهنگیان جوان متشکل از جوانان با انگیزه و اولین فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان، در راستای منویات و دغدغه‌های مقام معظم رهبری در حوزه‌های فرهنگی و جهادی و به دور از هیچ گونه جهت گیری سیاسی در حال فعالیت است.
وی افزود: این تشکل خودجوش در ۳۰ استان کشور در حال فعالیت می‌باشند و فعالیت آن در استان خراسان‌جنوبی نیز آغاز شده است.
دبیر جمعیت فرهنگیان جوان خراسان‌جنوبی بیان کرد: هدف از ایجاد این تشکل همکاری با ادارات آموزش و پرورش جهت توانمندسازی معلمان جوانی است که وارد بدنه آموزش و پرورش می‌شوند چراکه معتقدیم هر چه معلمان جامعه ما آموزش بیشتری ببینند قطعاً شاهد بهبود عملکرد آموزشی و پرورشی در مدارس خواهیم بود و به امید خدا برنامه‌های متنوعی خواهیم داشت.
جنت‌آبادی گفت: متأسفانه از آن جایی که شیوع بیماری منحوس کرونا همه دنیا را درگیر کرده و بر فعالیت‌ها تأثیر گذاشته است تاثیر منفی آن بر روی آموزش بیشتر قابل مشاهده است.
وی خاطرنشان کرد: ما در این شرایط دانش آموزان در مناطق محرومی داشتیم که به دلیل محرومیت‌های مختلف از آموزش مطلوب دور ماندند گرچه تلاش‌های بی نظیر همکارانمان نیز در این زمینه قابل ستایش است.
دبیر جمعیت فرهنگیان جوان خراسان‌جنوبی افزود: به همین دلیل ما با استعانت از خداوند بر آن شدیم دانش‌آموزان را در زمینه‌هایی از قبیل مشاوره و ارسال محتوای آموزشی و درسنامه بی‌نیاز سازیم. همچنین تدریس جهادی و ارسال درسنامه و محتوای آموزشی برای بیش از ۵۰۰ نفر از دانش‌آموزان محروم در شهرستان درمیان در برنامه پیش‌رو داریم.
جنت آبادی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که “ما زیر بار منت معلمانیم”، تأکید کرد: بر همه سازمان‌ها و نهادها لازم است که با تمام وجود از جامعه معلمان و آموزش و پرورش حمایت کنند زیرا قطعاً پیشرفت آموزش و پرورش پیشرفت کشور خواهد بود.
وی اظهار کرد: همکاران ما در این شرایط دشوار با از خود گذشتگی‌های بسیار، تمام وقت و انرژی و زندگی شان را در اختیار دانش آموزان گذاشتند ولی همچنان مظلوم ترین قشر جامعه هستندو قطعا همه ما باید قدردان این بزرگان‌ باشیم.
انتهای پیام/۱۲۷