رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره):

جمع‌آوری زکات، سالانه هزار میلیارد تومان به نیازمندان کمک می‌کند/ تا ۳سال آینده هیچ خانواده مددجویی نباید بدون مسکن باشد

بختیاری گفت: بر اساس محاسبات انجام شده، در صورتی که پرداخت و جمع‌آوری زکات به درستی انجام شود تقریبا سالانه حدود هزار میلیارد تومان به نیازمندان کشور کمک خواهد شد.

به گزارش خاورستان به نقل از صبح قزوین، سید مرتضی بختیاری در جلسه شورای زکات استان قزوین که ظهر امروز(چهارشنبه) در مسجد شیخ‌الاسلام قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب در روز ۲۳بهمن ماه اولین نهادی که به دستور امام راحل تشکیل شد، کمیته انقلاب اسلامی با هدف برقراری امنیت در کشور و سپس نهاد کمیته امداد امام خمینی(ره) راه‌اندازی شد که این کمیته زیر نظر ولی فقیه انجام وظیفه می‌کند.
وی افزود: با نگاهی که امام خمینی(ره) به تاسیس کمیته امداد داشتند و با توجه به اینکه این نهاد، دولتی نیست و مردم باید در کنار این نهاد حضور داشته باشند و مردمی بودن امدادرسانی‌ها، از مهم‌ترین اولویت‌هاست؛ چراکه یکی از ماموریت‌های شورای زکات در همین زمینه است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) بیان کرد: برای تحقق زکات سال ۹۸ در کشور حدود ۶۰۰میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود که ۶۴۰میلیارد تومان تامین شد و برای سال ۹۹ جمع‌آوری ۸۲۰میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود که هزار و ۱۷۰میلیارد جمع‌آوری شد و تصور ما این است که تا پایان سال این میزان به هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برسد.
جمع‌آوری هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان زکات در کشور
بختیاری تاکید کرد: با همکاری شورای زکات استان‌ها و تفاهم‌نامه با سازمان تبلیغات اسلامی، روحانیون جوان مستقر در روستاها در امر جمع‌آوری زکات همکاری می‌کنند؛ چراکه ماموریت اصلی ما توانمندسازی مددجویان در راستای کمک موثر به اجرای عدالت در کشور است.
این مقام مسئول بیان کرد: بر اساس محاسبات انجام شده، در صورتی که پرداخت و جمع‌آوری زکات به درستی انجام شود تقریبا سالانه حدود هزار میلیارد تومان به نیازمندان کشور کمک خواهد شد.
وی اضافه کرد: در ۱۱ماه سال جاری در استان قزوین ۹۷میلیارد و ۲۴۰میلیون تومان کمک‌های مردم به کمیته امداد جمع‌آوری شده که امسال علی‌رغم شیوع کرونا حضور مردم بسیار پرشور بود.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: با همکاری مردم در ماه رمضان سال جاری در کل کشور، به کمیته امداد بیش از ۵۴۰میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی پرداخت شد.
قزوین رتبه اول کشوری در ایجاد اشتغال را کسب کرد
بختیاری اذعان کرد: خواسته مقام معظم رهبری از کمیته امداد این بود که توانمند سازی و ایجاد درآمد با ثبات برای تهی‌دستان با رعایت حرمت و تکریم را در اولویت قرار دهند و به بحث توانمندسازی و سه رکن اشتغال، مسکن و کار فرهنگی توجه کنند.
این مقام مسئول تاکید کرد: استان قزوین توانسته که با همدلی و همکاری امام جمعه و مدیریت استان در بخش اشتغال کمیته امداد با ایجاد ۶هزار و ۶۰۰ شغل رتبه اول کشوری را کسب کند.
وی در پایان بیان کرد: طبق برنامه ریزی‌ها باید تا سه سال آینده هیچ خانواده مددجویی بدون مسکن و هیچ یتیم بدون حامی وجود نداشته باشد و اکنون سرانه حمایت از ایتام در استان ۷۰۰هزار تومان برای هر یتیم و برای محسنین ۲۵۰هزار تومان است.
انتهای پیام/۴