فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی خبرداد

جمع‌آوری ۱۰۰ میلیون تومان کمک مردمی جهت برپایی کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی/ بیش از ۱۲۰ گروه مشغول جمع‌آوری آثار شهدا هستند

فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی گفت: تاکنون حدود 100 میلیون تومان کمک مردمی جهت برپایی کنگره 2 هزار شهید خراسان جنوبی در استان جمع‌آوری شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری گفت: امنیت و آسایش امروزی جامعه را مدیون شهدا و فرهنگ شهادت هستیم که نباید از اهمیت آن غفلت کنیم.
وی ضمن اشاره به این‌که پایان مردادماه هر سال یادآور خاطرات ورود آزادگان به کشور است تصریح کرد: اجر آزادگان کمتر از شهدا نیست و در واقع آنان، نماد مقاومت برای کشور هستند.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام یادآور شد: شهدا زنده هستند و در واقع این ما هستیم که از فرهنگ شهادت به دور مانده‌ایم.
سردار قاسمی افزود: کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی، بهترین فرصت در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.
وی کنگره شهدا را متعلق به عموم جامعه دانست و ابراز کرد: سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی فقط تشکیل دهنده دبیرخانه این کنگره است.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام ادامه داد: در راستای برگزاری کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی، همه ساختارهای اداری، شرکت‌ها، سمن‌ها و تشکل‌های مردمی در خراسان جنوبی درگیر هستند و در قالب هیئت‌های اندیشه‌ورز از نظرات همه استفاده می‌کنیم.
سردار قاسمی ضمن تأکید بر برگزاری یادواره شهدا در جامعه گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر در همه شهرستان‌های خراسان جنوبی، یادواره‌های شهدا برگزار شده است و حدود ۴۰۰ یادواره شهدا در سطح استان در حال برگزاری است که متأسفانه در خصوص اطلاع‌رسانی در زمینه برگزاری برخی از یادواره‌های شهدا، شاهد اطلاع‌رسانی ضعیف رسانه‌ها بوده‌ایم که انتظار می‌رود در این خصوص تلاش بیشتری صورت گیرد.
وی با اشاره به این‌که در حال حاضر بیش از ۱۲۰ گروه در همه شهرها و بخش‌ها مشغول به جمع‌آوری آثار شهدا هستند اظهار کرد: یکی دیگر از برنامه‌هایی که در دستور کار ما قرار دارد جشنواره کتاب جیبی به تعداد ۲ هزار جلد است که تاکنون ۳۰۰ جلد کتاب جیبی تهیه شده است.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی ادامه داد: برای برگزاری کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی، چاپ ۳۰۰ جلد کتاب در دستور کار قرار دارد که ۸۵ درصد کار این کتاب‌ها به پایان رسیده و کتاب‌ها در مرحله چاپ قرار دارد.
سردار قاسمی اضافه کرد: تعداد ۱۶۰ کتاب نیز در این زمینه در حال نوشتن است که انتظارمان آن است که تا زمان برگزاری کنگره شهدا به پایان رسد.
وی ادامه داد: مصاحبه با همسران و فرزندان شهدای شاخص استان نیز انجام شده است.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام گفت: در بحث جشنواره‌های استانی، همه این جشنواره‌ها و مسابقات به نام شهدا برگزار می‌شود و هر شهید یک پوشه اطلاعاتی دارد.
سردار قاسمی با اشاره به این مهم که خوشبختانه در برخی روستاهای استان نیز حتی مطالبی‌ در خصوص شهدا نوشته و آماده شده است گفت: نقش همه اقشار در بحث دفاع مقدس را به صورت کتاب درآورده‌ایم. اگر بحث کنگره شهدا مطرح نبود شاید گردآوری اطلاعات خانواده شهدا و قلم‌زدن در این خصوص سال‌ها به طول می‌انجامید.
وی اظهار کرد: در استان‌های کرمان، قزوین و البرز نیز همانند خراسان جنوبی در سال جاری، کنگره شهدا برگزار می‌شود.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام با اشاره به این‌که کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی برای نخستین‌بار برگزار می شود گفت: این برنامه فرهنگی بزرگ، با حضور همه خانواده شهدا و شخصیت‌های مختلف به اقتضای اجلاسیه‌های مختلف برگزار می‌شود.
سردار قاسمی افزود: کنگره شهدای خراسان جنوبی را تنها مربوط به مهرماه نمی‌دانیم بلکه کل سال ۱۳۹۷ را سال کنگره شهدا می‌دانیم.
وی با بیان این‌که حدود ۳۰۰ برنامه مصوب را با همکاری بسیج و سپاه در دستور کار داریم گفت: همایش بچه‌های مسجد، جشنواره فیلم کوتاه و برنامه‌های تولیدی از دیگر برنامه‌های سپاه است.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۵۰ درصد فعالیت‌های سپاه انصارالرضا علیه‌السلام مربوط به برگزاری کنگره شهدای استان است.
سردار قاسمی در خصوص هزینه‌های برگزاری کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی گفت: برآورد اولیه هزینه‌ها در این زمینه بین ۷ تا ۱۰ میلیارد تومان بوده است که بعد از رایزنی‌های صورت گرفته با عوامل برپایی کنگره و همچنین کمیته‌های مختلف، توانسته‌ایم بخش قابل ملاحظه‌ای تخفیف را در این زمینه بگیریم.
وی با اشاره به این‌که در این خصوص مبلغ ۳ میلیارد تومان از سوی استانداری خراسان جنوبی کمک شده است اظهار کرد: یک میلیارد تومان از سوی بسیج و سپاه انصارالرضا علیه‌السلام برای این مهم کنار گذاشته شده است.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام با بیان این‌که تاکنون حدود ۱۰۰ میلیون تومان کمک مردمی جهت برپایی کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی در استان جمع‌آوری شده است، افزود: کمک‌های غیرنقدی در این خصوص نیز بسیار زیاد بوده که جای تقدیر دارد.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۲۳/ ۴