مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی مطرح کرد

جمع آوری بیش از هزار میلیارد ریال کمک در نهضت کمک مومنانه/آغاز گام سوم کمک مومنانه ۶ آذر

هنری گفت: ارزش کمک‌های جمع آوری شده از ابتدای آغاز نهضت کمک مومنانه در نیمه شعبان سال جاری تا دهه آخر صفر بیش از ۱۱۰۰ میلیارد ریال و ارزش تسهیلات اهدایی به نیازمندان استان مبلغی بیش از ۱۷۳ میلیارد ریال بوده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، با توجه به شیوع ویروس کرونا اقشار بسیار زیادی در جامعه دچار مشکلات اقتصادی شده و شرایط زندگی برای تمام مردم و به طور خاص اقشار آسیب پذیر بسیار سخت شده است.
مقام معظم رهبری در ماه شعبان امسال در سخنرانی از خیران، مسئولان، بسیجیان و … خواستند برای کمک به اقشار ضعیف جامعه در ماه مبارک رمضان اقدام کنند و این رزمایش با عنوان نهضت کمک مومنانه در مناسبت های مختلف ادامه داشته باشد. در خراسان جنوبی نیز به تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری خیران، مردم، گروه های جهادی، بسیج، سپاه، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بنیاد مستضعفان و … پای کار آمده و برای کمک به اقشار آسیب پذیر جامعه پیش قدم شدند. بسته های کمک معیشتی، مواد غذایی، کمک به مستاجران کم درآمد، پرداخت وام به صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا، لوازم التحریر برای دانش آموزان نیازمند و … مهمترین اقلامی بود که در گام اول نهضت کمک مومنانه در ماه مبارک رمضان بین نیازمندان توزیع شد. گام دوم نهضت کمک مومنانه در چند مرحله از ماه ذی الحجه آغاز و تا پایان ماه صفر ادامه داشت و در این گام علاوه بر توزیع اقلام گام اول، اهدای جهزیه به زوج های جوان نیازمند و آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد از دیگر برنامه های بود که انجام شد.
در حال حاضر و با توجه به آغاز هفته بسیج گام سوم نهضت کمک مومنانه که از ابتدای ماه ربیع الاول در استان آغاز شده ادامه دارد و پیش بینی شده تا پایان سال جاری نیز این نهضت ادامه داشته باشد.
مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت چهل ویکمین سالگرد بسیج و اجرای گام سوم نهضت کمک مومنانه، اظهار کرد: با توجه به موج جدید شیوع ویروس کرونا در استان، افزایش مبتلایان، آسیب دیدن قشر عظیمی ازهم استانی‌ها و با توجه به تاکیدات مقام عظمای ولایت مبنی بر استمرار فعالیت‌های جهادی و نهضت کمک مومنانه، گام سوم نهضت کمک مومنانه از ابتدای ماه ربیع الاول آغاز شده و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
وی افزود: در ادامه مراحل قبلی نهضت کمک مومنانه که حماسه و موج امید را در جامعه ایجاد کرد و موجب همدلی بین نهادها،دستگاه‌های اجرایی، گروه‌های جهادی و اقشار بسیج و آحاد مردم شد، اجرای گام سوم نهضت کمک مومنانه از ابتدای ماه ربیع الاول تا ماه شعبان ۱۴۴۲ و سال نو با استفاده از ظرفیت تمامی نهادهای خدمت رسان، دستگاه‌های اجرایی، گروهای جهادی و اقشار مختلف بسیج و آحاد همیشه در صحنه مردمی در جهت هم افزایی و ارائه خدمات هرچه بهتر به هم وطنان آغاز به کار کرد.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی در خصوص عرصه‌های فعالیت گام سوم نهضت کمک مومنانه، گفت: در این مرحله توزیع بسته معیشتی، لوازم التحریر و کمک درسی، بسته‌های بهداشتی و ضدعفونی، آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد، ترمیم و ساخت مسکن، تولید، اشتغال و توزیع جهیزیه به نیازمندان و خانواده‌های کم بضاعت انجام خواهد شد.
هنری از تشکیل کمیته‌های ذیل گام سوم نهضت کمک مومنانه خبر داد و افزود: کمیته تهیه و توزیع سبد معیشتی، کمیته آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد که وظیفه شناسایی زندانیان جرایم غیر عمد و پیگیری از دستگاه‌های ذیربط و خیرین در جهت آزاد سازی آنها را دارد، کمیته بهداشت و درمان که کار شناسایی بیماران کرونایی، آموزش و قرنطینه و توزیع بسته‌های بهداشتی بین بیماران را انجام می‌دهد، کمیته اشتغال در جهت شناسایی و حمایت از افراد آسیب دیده از بیماری کرونا فعالیت می‌کند، کمیته آموزش و پرورش لوازم التحریر و کمک آموزشی با هدف شناسایی و حمایت از دانش آموزان نیازمند و تجهیزات آموزش مجازی کار را دنبال می کند، کمیته ازدواج آسان و تامین جهیزیه کار شناسایی زوجین نیازمند و محروم و تهیه و توزیع تجهیزات از دستگاه‌ها و نهادها و خیرین را انجام می‌دهد و کمیته مسکن با شناسایی افراد نیازمند و حمایت در ساخت و تعمیر مسکن نیازمندان با کمک دستگاه‌های کمک رسان و خیرین اقدام به فعالیت می‌کند.
وی با بیان این‌که کمک‌های جمع آوری شده در گام سوم نیز بین افراد آسیب دیده از بیماری کرونا توزیع می‌شود ادامه داد: مراسم توزیع و اهدایی این کمک‌ها در تاریخ ۶ آذر در محل حسینیه جماران برگزار خواهد شد.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: ارزش کمک‌های جمع آوری شده از ابتدای آغاز نهضت کمک مومنانه در نیمه شعبان سال جاری تا دهه آخر صفر بیش از ۱۱۰۰ میلیارد ریال و ارزش تسهیلات اهدایی به نیازمندان استان مبلغی بیش از ۱۷۳ میلیارد ریال بوده است.
هنری افزود: از ابتدا تاکنون بیش از ۲۵۸ هزار بسته معیشتی،۱۸۰ هزار کیلوگرم گوشت، بیش از یک میلیون و ۸۳۰ هزار پرس غذای گرم،۹۷۰ سری جهیزیه و دیگر اقلام مورد نیاز از جمله لوازم التحریر،پوشاک و کفش،نان و کارت هدیه در بین افراد نیازمند توزیع شده است.
انتهای پیام/۱۲۷