نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

جمهوری اسلامی ایران بر اساس حکم خدا و انتخاب مردم است/ مردم باید کسی را انتخاب کنند که بر اساس اسلام عمل کند

آیت الله عبادی گفت: در 12 فروردین بیش از 98 درصد مردم ایران به جمهوری اسلامی رای داده و قانون اساسی این حکومت اسلامی را بر اساس فقه اسلامی تدوین کردند و این یعنی نظام هم حکم خداست و هم انتخاب مردم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در دیدار با فرماندار بیرجند و هیأت همراه ضمن تبریک ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران، گفت: امروز سالروز خاطره تاریخی انقلاب اسلامی در مورد نظر خواهی مردم در خصوص نظام جمهوری اسلامی در ایران است، که در هیچ کشوری سابقه نداشته است.
وی افزود: این اتفاق همانند صدر اسلام که هنگام فتح مکه مشرکین با همه جنگ‌ها و بلاهایی که بر سر رسول اکرم(صلوات الله علیه) آوردند، انتظار داشتند که ایشان همه را از دم تیغ بگذراند، اما پیامبراسلام(صلوات الله علیه) به آنها گفت من همانند یوسف نبی(علیه السلام) که به برداران خودش گفت به شما می گویم« لاَ تَثْرَيبَ عَلَيْكُمُ الْيَوْمَ؛ امروز ملامتی بر شما نیست ».
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی بیان کرد: با وجود نارضایتی‌هایی که از زمان سلطه استعمار انگلیس و قحطی که نصف جمعیت ایران را از بین برد تا کودتای سال ۱۳۳۲ و بعد از آن قیام خونین سال ۱۳۴۲ و سختی‌های فراوانی که تا سال ۱۳۵۷ بر دوش مردم ایران بود، اما باز هم به صورت آزاد از همه مردم نظرخواهی شد تا سیستم حکومتی مورد نظرشان را انتخاب کنند، به گونه‌ای آزادی انتخاب بود که حتی عوامل اطلاعاتی امنیتی طاغوتی که آن همه ستم کرده بودند، برای تعیین تکلیف حقوقی خود جمع شده و راهپیمایی مسالمت آمیز انجام دادند تا به حق خود برسند.
آیت الله عبادی عنوان کرد: در این همه‌پرسی بیش از ۹۸ درصد مردم ایران به جمهوری اسلامی رای داده و قانون اساسی این حکومت اسلامی را افرادی همچون علامه مطهری بر اساس فقه اسلامی تدوین کردند، یعنی این نظام هم حکم خداست و هم انتخاب مردم.
وی تصریح کرد: فرض شود یک پزشک بسیار حاذق و حزب الهی، یک نسخه منظم و درست برای مریضی بنویسد، به طور طبیعی باید آن فرد سلامتی خود را بدست آورد، اما شرطش این است که داروخانه همان دارو را بدهد، جابجا نشود، یا جهت اجرای نسخه، بایدها و نبایدها سلیقه ای عمل نشود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: امروز با گذشت بیش از ۴۰ سال، مردم سر آرمان و حرف خود هستند، گاهی مردم از من سوال می‌کنند، اسلام که عدالت است، چرا عدالت رعایت نمی‌شود، یعنی مردم بر اسلام استواراند، اما باید توجه شود، در انتخابات نیز افرادی را انتخاب کنند که بر اساس حکم اسلام عمل می کنند.
آیت الله عبادی گفت: اجرای قوانین اسلامی توسط مسئولین خیلی مهم است و مهمتر از آن این است که وقتی در کشور اسلامی سهل انگاری می شود، نمی گویند مسئول کم کاری کرده است، بلکه مستقیم می گویند اسلام مشکل دارد، و با این کار به جنگ با پیامبراسلام(صلوات الله علیه) و امام حسین(علیه السلام) می‌روند.
وی خاطر نشان کرد: اگر با مردم با صداقت رفتار شود، کمبودها را پذیرفته و می‌بخشند، چرا که همه خواسته‌های انسان که قابل عمل شدن نیست، اما باید صداقت داشت، در آنچه که از دستمان بر می آید عمل کنیم، کم کاری نکرده، آنگاه هم خدا از ما راضی می‌شود و هم مردم از دست ما عصبانی نمی‌شوند، باید به وظیفه خود به درستی عمل کنیم.
انتهای پیام/۱۲۷