امام جمعه فردوس:

جمهوری اسلامی ایران جلودار حمایت از مظلوم و مبارزه با ظالم است/ پشتیبانی مجمع عمومی سازمان ملل از جنایات صهیونیست‌ها

امام جمعه فردوس با اشاره به اینکه در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران جلودار حمایت از مظلوم و مبارزه با ظالم است گفت: دشمن از این موضوع بسیار عصبانی است و آن را با عنوان دخالت در منطقه، برای ما به یک چالش تبدیل کرده است و ما باید به وظیفه مسلمانی خودمان که حمایت از مظلوم است، عمل کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا بابایی‌ماهانی امام جمعه فردوس در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، ضمن عرض تسلیت شهادت مولی الموحدین امام علی (ع) و آرزوی قبولی طاعات و عبادات مومنین در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: امام خمینی رضوان الله تعالی علیه، جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به نام روز قدس نامگذاری کردند تا در این روز از مظلوم حمایت و با ظالمان و مستکبران مبارزه شود.
وی افزود: خوشبختانه روز جهانی قدس در کشورهای اسلامی دیگر نیز برگزار می‌شود و حتی مسلمانان کشورهای غیراسلامی هم به روز قدس اهمیت می‌دهند و فریاد مرگ بر اسرائیل سر می‌دهند.
امام جمعه فردوس گفت: امسال به دلیل جنایتی که آمریکا کرده و سفارت خود را به قدس شریف انتقال داده و همچنین تعداد زیادی از مسلمان‌ها را در نهضت بازگشت فلسطینی‌ها به میهنشان در ماه مبارک رمضان شهید و زخمی کرده است، اهمیت شرکت در راهپیمایی روز قدس دوصد چندان است.
بابایی تصریح کرد: همه مراجع تقلید، علما و رؤسای قوا از مردم درخواست کردند که امسال را بیش از سال‌های قبل اهمیت بدهند و در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کنند.
وی به فرمایش مقام معظم رهبری در سالروز ارتحال امام خمینی (ره) که فرموده بودند “امسال خواهید دید که روز قدس باشکوه‌تر از هر روز قدس دیگری برگزار خواهد شد” اشاره کرد و افزود: مطمنا وظیفه ملی و مذهبی ما است که در راهپیمایی روز قدس شرکت کنیم و حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام و از سیاست‌های مستکبرانه آمریکا، انگلیس و اسرائیل اظهار تنفر کنیم و امیدواریم کسی در خانه نماند و برای شرکت در راهپیمایی روز قدس حرکت کند.
امام جمعه فردوس با بیان این‌که تمام قدرت‌های مستکبر اعم از آمریکا و اروپا خودشان را وامدار اسرائیل می‌دانند و از هر تلاشی برای تأمین امنیت اسرائیل فرو گذار نمی‌کنند، گفت: صحنه‌ای که مسلمانان در نوار غزه ایجاد کرده‌اند امان را از آن‌ها گرفته و آن‌ها را واقعا مستاصل کرده است و امیدواریم با این تظاهرات و با هجمه عمومی دنیا، اسرائیل سر جای خودش بنشیند و ان‌شاءالله فلسطینیان به خانه‌های آبا و اجدادی خود برگردند و این غده سرطانی از روی زمین پاک شود.
بابایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر متأسفانه مجمع عمومی سازمان ملل هم پشتیبان اسرائیل است، کودک‌کشی به راحتی جریان دارد و حتی زن امدادگرِ جوان را به شهادت می‌رسانند و صدایی از مجامع بین‌المللی علیه اسرائیل بلند نمی‌شود.
وی به فرموده امام راحل رضوان الله علیه که فرموده بودند “اگر هر مسلمانی یک سطل آب می‌ریخت، اسرائیل را سیل بنیان‌کنی از بین می‌بُرد” اشاره کرد و افزود: اگر مسلمانان دست به دست هم بدهند و با استفاده از مشترکات و وحدت، شیعه و سنی و همه مسلمانان جمع شوند و در مقابل اسرائیل بایستند ان‌شاءالله نابود خواهد شد.
امام جمعه فردوس با اشاره به این‌که در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران جلودار حمایت از مظلوم و مبارزه با ظالم است گفت: دشمن از این موضوع بسیار عصبانی است و آن را با عنوان دخالت در منطقه، برای ما به یک چالش تبدیل کرده است و ما باید به وظیفه مسلمانی خودمان که حمایت از مظلوم است، عمل کنیم چه در یمن، چه در بحرین، چه در سوریه و چه در فلسطین، ما طبق فرمان مکتب، امام بزرگوار و ائمه (ع) دشمنی خود را با مستکبران اعلام کرده و حاضر نیستیم از موضع خود یک قدم عقب‌نشینی کنیم.
بابایی خاطرنشان کرد: از مردم شریف میهنمان و به خصوص مردم وفادار به انقلاب و مؤمن و متدین خراسان جنوبی درخواست می‌کنیم ان‌شاءالله بیش از سال قبل و باشکوه‌تر در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند و روح امام راحل را شاد کرده و مقام معظم رهبری را خوشحال و ملت فلسطین را هم خوشحال‌تر کنند که حمایت جانانه‌ای از قدس شریف شود.
انتهای پیام/۱۳۲/ ۱۵/ ۴