امام جمعه نهبندان:

جنایت‌های منافقان قابل فراموشی نیست/ جمهوری اسلامی قربانی تروریست/ شهیدان رجایی و باهنر مصداق دو مدیرِ خدوم

امام جمعه نهبندان با بیان این‌که جنایت‌های منافقان قابل فراموشی نیست گفت: جنایت‌های منافقان برای نسل جوان بیان شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ۸ شهریورماه ۱۳۶۰، محمدعلی رجایی رئیس جمهور و محمدجواد باهنر نخست وزیر جمهوری اسلامی ایران به همراه تعدادی از دولتمردان توسط منافقان کوردل به شهادت رسیدند. ۸ شهریورماه، روز دولت و روز مبارزه با تروریست نام‌گذاری شده است.
حجت‌الاسلام و المسلمین عباسعلی خزاعی امام جمعه نهبندان در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: وقتی استکبار جهانی می‌خواهد در کشورهای دیگر دخالت کند و نمی‌تواند توطئه‌های خود را در آن کشورها اجرا و مستقیم دخالت نظامی کند، توطئه‌های خود را به گروه‌هایی که در آن کشورها وابسته به خودشان است، واگذار می‌کند.
وی با بیان این‌که در حقیقت خود کشورهای استکباری پنهان می‌شوند و افرادی که کج‌اندیش و جیره‌خوار آمریکا هستند به نیابت از آن‌ها توطئه‌ها را اجرا می‌کنند، افزود: مردم در نهایت متوجه می‌شوند که این گروه‌های تروریستی، آلت دست سازمان‌های جاسوسی قرار می‌گیرند.
امام جمعه نهبندان عنوان کرد: وقتی گروه‌های تروریستی مؤفق نمی‌شوند یا موفقیت آن‌ها کم است، خود آمریکا و اسرائیل با نقاب تروریست دولتی وارد میدان می‌شوند تا توطئه خود را اجرا کنند و این جا است که حقیقت برای همه روشن می‌شود.
خزاعی تصریح کرد: جمهوری اسلامی بارها و بارها در این خصوص هشدار داده که تروریست در همه اشکالش محکوم است و حامیان تروریست‌ها بدانند این‌ها زمانی برای خودشان نیز مشکل به وجود خواهند آورد و همه دنیا بدون کم و کاست باید با اینان مخالفت کنند.
وی بیان کرد: جمهوری اسلامی با این گروه‌ها مبارزه می‌کند و خدا را شکر از امنیت خوب و پایداری برخوردار هستیم.
امام جمعه نهبندان با بیان این‌که جمهوری اسلامی قربانی تروریست است، گفت: کشورهای غربی تروریست، آزادی و حقوق بشر را از نگاه خودشان معنا می‌کنند و افرادی که از خانه و کاشانه خود دفاع می‌کنند را تروریست و رژیم اشغال‌گر را مبارز قلمداد می‌کنند.
خزاعی با بیان این‌که هر جنایتی که جنایکاران در حق مردم انجام می‌دهند، قابل فراموشی نیست تصریح کرد: بسیاری از جنایت‌هایی که منافقان انجام می‌دادند در جهت براندازی نظام اسلامی است چراکه اینان در مقطعی به این نتیجه رسیده بودند که اگر عناصری چون رجایی و باهنر نباشند نظام اسلامی سقوط می‌کند.
وی متذکر شد: شهیدان رجایی و باهنر مصداق دو انسان و مدیرِ خدوم نظام اسلامی بودند و بایستی سال‌ها و سال‌ها بگذرد تا روزگار افرادی چون این‌ها ارائه دهد و شاید نیز قابل ارائه نباشد بنابراین به هیچ وجه جنایت منافقان قابل گذشت نیست.
امام جمعه نهبندان گفت: آن‌هایی که گاهی اوقات در رسانه‌ها و بیانات خود به نوعی می‌خواهند برخورد نظام را با بخشی از منافقان در مقطعی از تاریخ زیر سؤال ببرند، اشتباه می‌کنند چراکه از تحلیل آن‌ها دشمن سوءاستفاده می‌کند.
خزاعی تصریح کرد: نشست‌های منافقان در کشورهای غربی برگزار می‌شود و سیاستمداران مکار غربی نیز در بین این نشست‌ها شرکت و آن‌ها را تشویق می‌کنند که این‌ها نشان می‌دهد هیچ تغییری در رفتار منافقان صورت نگرفته و به نفع مردم کار نمی‌کنند و توبه نکردند.
وی با بیان این‌که نظام اسلامی، نظام رئوفی است عنوان کرد: قطعا اگر به معنای حقیقی کلمه افرادی توبه کنند، مسئولان نظام برنامه‌هایی برای آن‌ها خواهد داشت اما منافقان اهل توبه نیستند، کسانی که دستشان به خون کسی آلوده شده، خداوند توبه را نیز نصیب آن‌ها نمی‌کند.
امام جمعه نهبندان بیان کرد: بخش مهمی از جامعه، نسل جوان هستند و جنایت‌های که در آن زمان اتفاق افتاده را ندیدند و اطلاع ندارند که این منافقان چه جنایت‌هایی مرتکب شدند بنابراین باید حقایق به جوانان گفته و تکرار شود همچنین فیلم‌ها و مصاحبه‌های آن زمان در اختیار افکار عمومی قرار گیرد.
خزاعی خاطرنشان کرد: به نوبه خود از دولتمران می‌خواهم ببینند چه خصوصیتی در شهیدان رجایی و باهنر وجود داشته که آن‌ها را ماندگار کرده است.
انتهای پیام/۱۳۵/ ۱۴/ ۴