مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی:

جهادگرانی که شب‌های ماه رمضان به فکر نیازمندان هستند/ از گچ کاری مسجد و حسینیه تا نوسازی خانه محرومان+تصاویر

هنری گفت: در شبهای ماه مبارک رمضان نیز گروه جهادی شهید برونسی از افطار تا نزدیک سحر به گچ کاری مساجد، حسینیه‌ها و خانه‌های محروم می‌پردازند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی در حاشیه بازدید از گروه جهادی شهید برونسی که با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همراه بود، اظهارکرد: یکی از برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی گروه‌های جهادی تخصصی است.
وی افزود: گروه‌های جهادی که فعالیت آنها در بخش‌های مختلف شکل گرفته و یکی از گروه‌های جهادی تخصصی که چند سالی است در استان شکل گرفته و خدمت‌رسانی می‌کنند، گروه جهادی شهید برونسی است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: گروه جهادی شهید برونسی در حوزه تخصصی گچ کاری فعالیت می‌کنند. این گروه در طول سال آخر هر هفته به طور منظم کار گچ‌کاری مساجد، حسینیه‌ها و خانه‌های محرومان را انجام می‌دهند.
هنری عنوان کرد: در شبهای ماه مبارک رمضان نیز گروه جهادی شهید برونسی از افطار تا نزدیک سحر به گچ کاری مساجد، حسینیه‌ها و خانه‌های محروم می‌پردازند.
وی اظهار کرد: این گروه جهادی سال گذشته با تلاش و پشتکاری که در امر خدمت‌رسانی داشت توانست ۱۹ هزار متر مربع به ارزش ۴۰۰ میلیون تومان را گچ کاری کنند که از این میزان ۱۷ هزار متر مربع مساجد و حسینیه بود و مابقی منازل محرومان که از قبل شناسایی شده بودند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با بیان این‌که کار اجرایی نیز با کمک گروه جهادی و مجموعه سپاه و بسیج انجام می‌شود، گفت: مصالح مورد نیاز نیز با کمک خیرین، سپاه و بسیج و با محوریت مساجد انجام می‌شود و این گروه جهادی علاوه بر فعالیت‌های عمرانی در اواخر هفته در طول هفته نیز به انجام فعالیت‌های فرهنگی می‌پردازند.
هنری با تاکید بر اینکه یکی از برنامه‌های ما در بسیج سازندگی استان استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی است، افزود : اخیرا گروه‌های جهادی تخصصی کاشی کار،جوشکار و گازرسانی ساختمان نیز راه‌اندازی شده است.
وی از فعالیت ۷۰۰ گروه جهادی در خراسان جنوبی خبر داد و اظهار کرد: هماهنگی خوبی بین گروه‌های جهادی وجود دارد و تلاش می‌شود امسال بتوانیم ۱۰ درصد از گروه‌های جهادی را در رشته‌های مختلف تخصصی کنیم.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت : با هماهنگی‌های مختلفی که داریم تجهیز گروه‌های جهادی در برنامه است تا با ظرفیت بیشتر از خدمات بهتر در استان فعالیت کنند. این گروه جهادی در سال گذشته ۴۳ اردو را برگزار کردند.
انتهای پیام/۱۲۷