نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

جهادگران بازوان توانمند رسول الله (ص) و اهل بیت (ع) هستند/ تبدیل شدن اربعین حسینی به یک نماد بین المللی در حق‌طلبی

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: جبهه جهاد جای همه نیست، آنهایی که توفیق جهاد پیدا می کنند بازوان توانمند رسول الله (ص) و اهل بیت (س) هستند که با واسطه و بی واسطه شرکت می کنند و زمانی که حرف از حق می شود در هر زمان و مکانی حضور پیدا می کند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در همایش ملی نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت خراسان جنوبی، اظهار کرد: این عالم رمز و رازی دارد که در آن چیزهای بسیاری نهفته است و این عالم، عالم تضاد است.
وی با اشاره به اینکه در عالم جامدات مشاهده می کنید هر چیزی تضادی دارد، افزود: در عالم نباتات نیز هر نوع نبات یک نوع آفت دارد و در عالم حیوانات نیز انواع بیماری ها وجود دارد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه انسان در بعد حیوانی خودش با بسیاری از حیوانات دیگر در بیماری ها مشترک است و این ها صرفا جنبه فیزیکی دارد، گفت: اما آنچه که در اختیار و مربوط به همه انسان‌ها است اندیشه است.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه انسانها از نظر قیافه به هم شبیه اند اما از نظر اندیشه با هم فرق دارند، تصریح کرد: اندیشه ها و عقاید متفاوت است فرعون هم انسان است موسی هم انسان است و اندیشه این ها با هم ۱۸۰ درجه فرق دارد.
وی با اشاره به اینکه اندیشه معیار می خواهد، افزود: اندیشه درست چه معیاری دارد و اندیشه نادرست چه معیاری دارد؟ تاریخ را نگاه کنید همواره درگیری بین درست و نادرست بوده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این حدیث که خداوندا حقایق همانگونه که هست به من نشان بده و باطل را آن چنان که هست به من نشان بده تا از آن فاصله بگیرم، گفت: اندیشه های درست در این جا خودشان را نشان می دهند.
آیت الله عبادی بااشاره به اینکه نزاع بین حق و باطل در حال حاضر وجود دارد و طبعا میان رسول اکرم و ابوجهل هم وجود داشته و بین آنها فرق و فاصله بوده است، خاطرنشان کرد: این جا است که انسان خیلی کمالات دارد و باید به کمال عقل و علم برسد.
وی با بیان اینکه جهاد در تعریف فقهی تعاریف و شرایط خاص خود را دارد، افزود: دفاع حق اولیه هر موجودی است و عالم حیوانات نیز پر از جنگ و درگیری است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: حکمت دین را ببینید جهاد در فروع دین بیان شده اما با اینکه تضاد است اما اجتناب ناپذیر است.
آیت الله عبادی با اشاره به کسانی که در جبهه فضیلت و در دروازه جهاد حضور داشتند، خاطرنشان کرد: جبهه جهاد جای همه نیست، آنهایی که توفیق جهاد پیدا می کنند بازوان توانمند رسول الله (ص) و اهل بیت (ع) هستند که با واسطه و بی واسطه شرکت می کنند و زمانی که حرف از حق می شود در هر زمان و مکانی حضور پیدا می کند.
وی با بیان اینکه در آستانه ماه محرم هستیم، افزود: تمام انسان های عالم و کسانی که انگیزه عدالت طلبی دارند به نام امام حسین (ع) به عنوان نماد حق، در عزاداری ها شرکت می کند و توسل و تیمم می جویند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر اربعین حسینی به عنوان یک نماد بین المللی حق طلبی قرار گرفته است و نقش آن در حرکت های جهانی و مبارزه حق و باطل به خوبی دیده می‌شود.
آیت الله عبادی تصریح کرد: در زمانی که جهان به دو نیم کره حق و باطل تبدیل شد شما جهادگران در جبهه حق حضور پیدا کردید و به فریاد امام راحل لبیک گفتید و در مقابل این دیوانه ها ایستادید.
وی با اشاره به اینکه کسانی که وقتی امور به دستشان می افتد زنان و کودکان را به قتل و غارت می رسانند، افزود: تنها چیزی که در نظر آنها وجود دارد همان پول و ثروت است اما افرادی در مقابل آنها می ایستند و در جبهه حق حضور دارند و ان شاءالله مقاومت آنها به ظهور مهدی صاحب الزمان منجر خواهد شد.
انتهای پیام/ ۱۳۲