مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی:

جهادگران نمونه خراسان‌جنوبی تجلیل می‌شوند/ فعالیت ۳۲۵ گروه جهادی شناسنامه‌دار در استان

هنری گفت: همزمان با 4 آذر از جهادگران نمونه و فعالان اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی در مجمع عالی بسیج استان تجلیل می‌شود.

مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خاورستان، در خصوص فعالیت های بسیج سازندگی در هفته بسیج اظهار کرد: برنامه ریزی شده است طی هفته بسیج فعالیت‌های گروه‌های جهادی در سطح استان با شعار “بسیج چهل سال خدمت، جهاد و شهادت” انجام شود.
فعالیت ۱۳۰ گروه جهادی در هفته بسیج
وی با بیان اینکه ۱۳۰ گروه جهادی شناسنامه‌دار و محله محور در تمام شهرستان‌های استان در زمینه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی، سلامت، اشتغال‌زایی، توزیع بسته‌های حمایتی و برداشت محصول کشاورزی خدمت رسانی داشته و دارند، افزود: اولویت فعالیت عمرانی در زمینه طرح مسکن محرومین و کمک به مرمت و بهسازی منازل محرومین و مددجویان بهزیستی است و گروه‌های جهادی شناسنامه‌دار در مناطق جغرافیای هدف خود و گروه‌های محله محور نیز در محلات حاشیه پایگاه بسیج مشغول به خدمت شدند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: بازه پیش‌بینی شده برای فعالیت جهادگران از یک تا سه روز بوده است.
هنری با شاره به بیانیه گام دوم انقلاب و صحبت مقام معظم رهبری خطاب به جهادگران با تاکید بر گسترش روحیه جهادی و توسعه کمی گروه‌های جهادی از ابتدای امسال تاکنون، گفت: تعداد گروه‌های جهادی شناسنامه‌دار استان از ۲۵۳ گروه به ۳۲۵ گروه افزایش پیدا کرده است.
سازماندهی ۹۲۳ گروه جهادی محله محور
وی اظهارکرد: تاکنون ۹۲۳ گروه محله محور در پایگاه‌های بسیج استان شناسایی و سازماندهی شده‌اند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای سال ۱۳۷۹ و تاسیس سازمان بسیج سازندگی به فرمان مقام عظمای ولایت تاکنون حدود ۳۴۳ هزار جهادگر در قالب یک هزار و ۵۷۰ گروه جهادی در سطح استان خراسان‌جنوبی خدمات‌رسانی کردند.
تجلیل از جهادگران نمونه
هنری از برگزاری مجمع جهادگران استان در روز دوشنبه ۴ آذر در محل مجتمع غدیر خبر داد و افزود: اختتامیه اردوهای جهادی و تجلیل از جهادگران نمونه و فعالان اقتصاد مقاومتی با حضور بیش از ۴۰۰ نفر از جهادگران در بیرجند برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: با توجه به برگزاری جلسه شورای جهادی شهرستان‌ها در این جلسه مجمع انتخابات هئیت رئیسه نیز برگزار و اعضای هیئت رئیسه مجمع جهادگران استان مشخص خواهند شد.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با اشاره به رویکرد فعالیت‌های جهادی، گفت: رویکرد فعالیت‌های جهادی در آینده گسترش گروه جهادی تخصصی، شکل‌گیری گروه‌های اقتصاد مقاومتی و ارائه آموزش‌های لازم در حوزه‌های تخصصی گروه‌ها و همچنین کارآفرینی و اشتغال خواهد بود.
انتهای پیام/۱۲۷