نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

جهاد زن مسلمان همان اعتقاد، اخلاق و فکر اسلامی او است/ مجهز شدن زندگی اسلامی تنها با مکتب اسلامی

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه جهاد زن مسلمان همان اعتقاد، اخلاق و فکر اسلامی او است، گفت: با کمال تاسف فرهنگ‌های بیگانه، غرب، فضای مجازی و ارتباط های آلوده به فرهنگ ما آسیب زده و بسیاری از این فرهنگ‌ها زخم کاری هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در مراسم اهداء ۲۰۰ سری جهیزیه به زوج های جوان خراسان جنوبی توسط قرارگاه شهید ناصری، اظهار کرد: خانواده‌های مسلمان و جوان‌های عزیز بیش از هر چیز در تجهیز فکر، فرهنگ و اندیشه حرکت کنید.
وی با اشاره به اینکه این هدایای زندگی که حالت تبرک دارد، جهیزیه نامیده می‌شود، افزود: اما جهازی که شما را برای یک زندگی اسلامی مجهز می کند مکتب اسلام و قرآن است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خداوند برای شما الگو و اسوه قرار داده است، افزود: خداوند فرزندان پیامبر و در میان زن‌ها حضرت فاطمه زهرا (س) و در میان مردها حضرت علی (ع) که از او به جان پیامبر تعبیر شده است، الگوهای واقعی شما جوانان برشمرده است.
آیت الله عبادی خاطرنشان کرد: در مکتب اسلام زن و شوهری که تشکیل خانواده می‌دهند و عمر با هم می‌گذرانند باید تا آخرین لحظه عمر به یکدیگر وفادار باشند.
وی با اشاره به اینکه زحمتی که مرد برای تامین روزی هلال خانواده خود می‌کشد واجب بوده و هم سطح با جهاد در راه خدا است، افزود: همچنین برای زنی که خانه و زندگی در دست او امانت است و یک عمر هدفمند و خداپسندانه زندگی می‌کند نیز در روایات به جهاد تعبیر شده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خداوندی که زن، مرد و روحیه و ظرافت زن را آفریده است کارهای سخت و سنگین را از دوش زن برداشته است، گفت: آیا خداوند زن را از ثواب جهاد محروم کرده است؟ هنرمندانه شوهرداری کردن و مادری کردن جهاد است.
آیت الله عبادی خاطرنشان کرد: مردان بزرگی که در تاریخ آفریده شده‌اند و کارهای بزرگ انجام داده‌اند، فرزندان مادران با ایمان هستند که این فرزندان را تربیت کرده‌اند.
وی با بیان اینکه جهاد زن مسلمان همان اعتقاد، اخلاق و فکر اسلامی او است، افزود: با کمال تاسف فرهنگ‌های بیگانه، غرب، فضای مجازی و ارتباط های آلوده به فرهنگ ما آسیب زده و بسیاری از این فرهنگ‌ها زخم کاری هستند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه زن و شوهر باید بر عهد و پیمانی که با هم بسته‌اند وفادار باشند و رضایت خداوند را کسب کنند، گفت: همسران باید در زندگی های شایسته و با عشق در راه عبودیت پروردگار و با قناعت، صبر و حوصله برای تربیت فرزندان با ایمان تلاش کنند.
انتهای پیام/ ۱۳۲