مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی:

۶۰۰ گروه‌ جهادی فصل تابستان در خراسان جنوبی فعال می‌شوند

هنری گفت: با توجه به هماهنگی هایی که با گروه های جهادی بومی و مهمان از دانشگاه های تهران انجام شده در ایام تابستان شاهد فعالیت بیش از ۶۰۰ گروه جهادی با ۶۵۰۰ جهادگر در استان خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی پیش از ظهر در حاشیه بازدید از فعالیت گروه های جهادی شهید وزوایی حاضر در شهرستان زیرکوه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به هماهنگی هایی که با گروه های جهادی بومی و مهمان از دانشگاه های تهران انجام شده در ایام تابستان شاهد فعالیت بیش از ۶۰۰ گروه جهادی با ۶۵۰۰ جهادگر در استان خواهیم بود.

وی افزود: در حال حاضر از گروه های جهادی مهمانی که قرار است در استان حضور داشته باشند سه گروه جهادی از دانشگاه تهران وارد استان شدند.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: گروه جهادی شهید وزوایی از دانشگاه صنعتی شریف از دوم تا نهم مرداد ماه در شهرستان زیرکوه مشغول فعالیت عمرانی هستند.

هنری عنوان کرد: ۶۰ جهادگر در این گروه جهادی عمرانی که سه نفر از آنها طلاب هستند در شهرستان زیرکوه فعالیت هایی از جمله کانال کشی آب کشاورزی، احداث استخر ذخیره آب، اجرای برنامه های فرهنگی، برگزاری کلاس های آموزشی و کمک تحصیلی و مشاوره کنکور و… را انجام داده و می دهند.

وی خاطرنشان کرد: محور فعالیت های گروه جهادی شهید وزوایی با توجه به مرزی بودن شهرستان در روستاهای بشیران و پیچکان است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون ۱۴۰ جهادگر میهمان تابستان امسال در استان مشغول خدمت رسانی بودند، عنوان کرد: گروه جهادی دانشگاه صنعتی شریف که با حضور نخبگان این دانشگاه است طی ۱۰ روز در چند روستای شهرستان زیرکوه فعالیت خواهند کرد.

هنری به اجلاسیه ملی جهادگران اشاره و بیان کرد: ۱۳ شهریور امسال اجلاسیه ملی جهادگران را در شهرستان فردوس پیش بینی کردیم که در این اجلاسیه ۶۰۰ جهادگر و مسئولان لشکری و کشوری حضور خواهند داشت.

وی اظهار کرد: به مناسبت این اجلاسیه در ۱۰ روز منتهی به آن رزمایش گروه های جهادی را با حضور ۵۰ گروه جهادی مهمان و گروه های جهادی میزبان در تمام استان و با محوریت شهرستان فردوس خواهیم داشت.

انتهای پیام/۱۲۷