نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی؛

جهاد کشاورزی عملا کار اساسی برای الگوی کشت نکرده است

نماینده مردم شهرستان‌های قائنات و زیرکوه در مجلس گفت: بی توجهی به ظرفیت ها و توانمندی های خاص هر منطقه، باعث رشد نامتوازن کشور و عدم بهره گیری از ظرفیت های مناطق مختلف کشور شده است.

به گزارش خاورستان، مصطفی نخعی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز سه شنبه (۴ بهمن ماه) ضمن محکوم کردن اقدام مداخله جویانه پارلمان اروپا در امور داخلی کشورمان و تصویب سفارشی طرحی که فاقد هرگونه وجاهت قانونی است، اظهار کرد: مطمئنا این چیزی جز امضای سند شکست مفتضحانه شما در مواجهه با ملت ایران نیست، قطعا سپاه مقتدتر از همیشه در خدمت آرمان های بلند انقلاب اسلامی و مردم شریف ایران خواهد بود.

وی در ادامه خطاب به رئیس جمهور مطرح کرد: یکی از مهم ترین وزارتخانه های دولت شما که مستقیما با سفره مردم و قشر متوسط و ضعیف جامعه در ارتباط است وزارت جهاد کشاورزی است؛ آیا از آنچه در این وزارتخانه می گذرد خبر دارید؟ اطلاع دارید این وزارتخانه هیچ برنامه قابل قبولی برای حل مشکلات قشر زحمت کش کشاورز ندارد، خبر دارید وعده های داده شده در روز رای اعتماد در خانه ملت پیگیری و عملیاتی نمی شود؟ آیا می دانید در خصوص کشت قراردادی هیچ اقدام موثری انجام نشده است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی افزود: خبر دارید در خصوص موضوع مهم الگوی کشت که یکی از اساسی ترین موضوعات و وظایف مهم وزارت جهاد کشاورزی است، عملا کار اساسی صورت نگرفته است؟ از آقای وزیر بپرسید شما که مدام از افزایش ۵۰ هزار هکتاری گلخانه ها سخن می گفتید، تاکنون در این خصوص چه کرده اید؟ سوالات بسیارند، ابهامات متعدد در ارتباط با واردات نهاده های دامی و کالاهای اساسی، روند کند اجرای مصوبات سفرهای استانی در حوزه کشاورزی، عدم تخصیص اعتبار طرح های زیربنایی حوزه عشایری که در کنار گرانی شدید نهاده های دامی امید این قشر که ذخایر ارزشمند انقلاب هستند را به ناامیدی بدل کرده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه بیان کرد: بی ثباتی و شرایط ملتهب بازار که هم کمر تولید کنندگان دام و طیور را خم کرده و هم اقشار ضعیف جامعه را با مشکلات جدی مواجه نموده است، صف های طویل نان و گوشت و امثال اینها که اخیرا به صف های انتظار مردم اضافه شده است و بسیاری دیگر از موارد که به زودی با مستندات در همین خانه ملت با مردم در میان خواهم گذاشت. با این حال امیدوارم قبل از آنکه مجلس از ظرفیت های قانونی خود استفاده کند شما خود تدبیر نمایید.

وی با بیان اینکه بی توجهی به ظرفیت ها و توانمندی های خاص هر منطقه، باعث رشد نامتوازن کشور و عدم بهره گیری از ظرفیت های مناطق مختلف کشور شده است، تصریح کرد: مناطق محروم در دور باطل فقر و توسعه نیافتگی گرفتار شده اند، کافی است نگاهی به جانمایی سرمایه گذاری هلدینگ های بزرگ اقتصادی در کشور بیندازید، یا زیرساخت های انتقال انرژی و یا نقشه راه آهن، بزرگراه ها و آزادراه های کشور را بنگرید.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه خطاب به مسئولین کشور در رابطه با مسائل حوزه انتخابیه اش عنوان کرد: جاده های حوزه انتخابیه بنده روزانه ناقوس مرگ می نوازند و ما هر چه بیشتر فریاد می زنیم، شما بیشتر روزه سکوت می گیرید، روزی نیست این جاده ها از حادثه ای آبستن و رخت عزای عزیز کسی بر تن نشود. چقدر تذکر بدهیم، چقدر فریاد بزنیم؟

نخعی افزود: بسیار غم انگیز است که در طول کمتر از یک ماه شاهد چندین کشته و مجروح در این جاده ها و داغدار شدن خانواده ها هستیم؟ چرا مسئولان کشوری و استانی هیچ واکنش علاج کننده ای به وضعیت وخیم و تاسف بار این جاده ها نشان نمی دهند؟

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر می خواهید در راستای عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در سفر به نهبندان توجه کنید وضعیت جاده هایش را دریابید، لذا از وزیر راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه و همچنین استاندار خراسان جنوبی می خواهم هر چه زودتر پیگیری و اقدام عاجلی در افزایش اعتبار و تخصیص بودجه این محورها داشته باشند.

 

انتهای پیام/۳