نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

جوانان جهادگر در روزهای شیوع بیماری کرونا بسیار شایسته عمل کردند

آیت‌الله عبادی گفت: وقتی بیماری کرونا شیوع پیدا کرد، کشورهای پرادعا زمین‌گیر شدند و به ایستادن در صف های اسلحه و دزدی از یکدیگر دست زدند، اما جامعه ما بعد از آن همه تحریم، دشمنی و مشکلات اقتصادی به خاطر شما و امثال شما جوانان در جهان رو سفید شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند صبح امروز در دیدار با گروه جهادی شهید نایبی، با اشاره به این‌که در معنویات تزاحم نیست بلکه تزاحم روی مادیات است، اظهار کرد: تمامی جنگ‌ها، نفرت‌ها، درگیری‌ها و کشتار به خاطر تزاحم روی مادیات است.
وی با بیان این‌که در معنویات تزاحم وجود ندارد و هر کسی که می‌خواهد سلمان فارسی شود، راهش باز است، گفت: اصل دین خدا بر اساس حب و دوستی است، اما وقتی بین محب و محبوب مانعی قرار گیرد، آن زمان دشمنی ایجاد می شود.
آیت‌الله عبادی با اشاره به اینکه آن انسانی که خدا را دوست داشته باشد همه چیز را بر اساس دوستی خدا دوست می دارد، خاطرنشان کرد: انسان در احساس انسانی خود به کمک کردن به دیگران، بیشتر نیاز دارد تا اینکه به خودش کمک شود.
وی تصریح کرد: باید به خود بنگریم که چه شده است که وجدان و روح انسانی از جامعه بشری رخت بربسته و محبت‌ها کمرنگ گشته است.
امام جمعه بیرجند با اشاره به شهادت حضرت امام سجاد(علیه السلام) گفت: هنگامی که حضرت زین العابدین(علیه السلام) را خواستند غسل دهند اثراتی را روی دوش مبارک ایشان مشاهده کردند، آن اثرات مربوط به خدمات و باری بود که به خانه محرومان می بردند و این ارثی است که امروز به شما رسیده است.
آیت‌الله عبادی اضافه کرد: حضرت امام علی(علیه السلام) نیز در ۲۵ سالی که ایشان را کنار زدند، بیکار ننشستند بلکه چاه حفر می کردند و قنات می زدند و آنگاه آن ها را وقف می‌کردند.
وی ادامه داد: آن فردی که انسان کامل است و در راه کمال قرار دارد این توفیق را خدا نصیبش می کند که به بندگان خدا کمک کند و مشکلاتشان را برطرف کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه ما دنبال روزی هستیم که هیچ بشر گمراهی روی کره زمین نباشد، گفت: آن دسته از افرادی که کمک کردن به دیگران را برنمی تابند آنقدر به جنگ ما آمده اند و کارشکنی و تبلیغات می کنند که عرف بی سواد خیال می کنند، مال مثل آنها هستیم در حالی که ما خیر آنها را نیز می خواهیم.
آیت‌الله عبادی بیان کرد: وقتی بیماری کرونا شیوع پیدا کرد، کشورهای پرادعا زمین‌گیر شدند و به ایستادن در صف های اسلحه و دزدی از یکدیگر دست زدند، اما جامعه ما بعد از آن همه تحریم، دشمنی و مشکلات اقتصادی به خاطر شما و امثال شما جوانان در جهان رو سفید شد.
وی افزود: فکرکردن به نیازمندان یک فرهنگ است که در کشور ما به خوبی خود را نشان داده است اما در عین حال باید روی گسترش این فرهنگ به هر شیوه ای که شده است، کار کرد.
امام جمعه بیرجند یادآور شد: یکی از برنامه های بسیار درس‌آموز صداوسیما که در ماه مبارک رمضان پخش می شد، برنامه ” زندگی پس از زندگی ” شبکه چهار سیما بود که هر روز راس ساعت ۱۹ به روی آنتن می رفت و افرادی نیز در این برنامه حضور می یافتند که مرده بودند و دوباره زنده شده بودند، در این برنامه از جمله مواردی که بیشتر جلوه‌گر بود، مسئله خدمت رسانی، گره گشایی، خوبی، احسان و نیکی بود، همان هایی که امروز سرمایه شما است.
آیت‌الله عبادی مطرح کرد: تفکر شما جوانان عزیز در جامعه ما وجود دارد و در این مقطع حساس و در دوران بیماری کرونا خود را به خوبی نشان داده است، که امیدواریم این فرهنگ بیش از پیش گسترش پیدا کند.
وی اضافه کرد: با همه مشکلات و ندانم کاری ها و موانع دشمنان اما در عین حال مشاهده می کنید در پای ایثار و از خودگذشتگی چه در سطح کشور و چه در استان خراسان جنوبی، مردم گُل کاشتند و کاری کردند کارستان، که نقش آن در سطح بین الملل به وضوح دیده می شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در پایان گفت: کسانی که به راستی در مقامات عرفانی به جایی رسیدند کارهای خیر زیادی انجام داده اند که از جمله آنها کمک به محرومین و گرفتن دست مستمندان بوده است.
انتهای پیام/۴