کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی:

جوانان دنبال طرح گفتمان انقلاب هستند/ مدیران نالایق حتی یک روز هم نباید در استان باقی بمانند/ چرا دولت به خراسان‌جنوبی کمک نمی‌کند؟

مداح گفت: دولت به این استان کمک نمی‌کند چون چرتکه می‌اندازد که خراسان جنوبی توجیه اقتصادی ندارد؛ توجیه انسانی که دارد. باید کمک کند چراکه همین مردم هستند که امنیت مرز را حفظ می‌کنند، چرا نباید به آنان کمک شود؟

به گزارش خبرنگار خاورستان، احسان مداح کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف پنج‌شنبه‌شب در جمع نمازگزاران مسجد باب‌الحوائج(ع) خیابان الهیه و شهرک بهزیستی بیرجند، گفت: همه ما باید تلاش کنیم مشارکت حداکثری در انتخابات را فارغ از هر نتیجه ای که بدست بیاوریم، داشته باشیم و با حضور خود دشمنان را ناامید کنیم.
وی افزود: امام خمینی (ره) در خصوص جایگاه مجلس فرمودند «مجلس در رأس امور است»، اما آیا در شرایط امروز جامعه نمایندگان مجلس به وظیفه خود و تحقیق و تفحص و نظارت عمل کرده‌اند؟
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس فعلی (دهم) یکی از ضعیف ترین مجالس تاریخ جمهوری اسلامی ایران است و اکنون ۹۰ نماینده مجلس رد صلاحیت شدند. آیا در شأن نظام اسلامی است که یک سوم نمایندگان مجلس دهم اکنون کفایت ندارند؟ اگر نظارت وجود داشت این اتفاقات نمی‌افتاد.
مداح افزود: دغدغه بنده حقیر طی این سال‌ها که فعالیت رسانه ای داشته ام بعد نظارت بوده است و در شهرک بهزیستی بیرجند با پیگیری چندبار مسئولان را دعوت کردم که پاسخ‌گوی معلولانی باشند که واحدهای مسکونی که به آنان تحویل دادند، آسانسور نداشته است اما ما را تهدید کردند که شما مردم را علیه سیستم دولتی تحریک می کنید.
وی اظهار کرد: مطالبات مردم را در این شهر هر موقع پیگیری کردیم مدیر شهرستانی می گفت باید از مدیرکل مربوطه خود اجازه بگیریم که به آن جلسه بیایم یا نه!
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: مدیرانی داشته ایم که قرار بود مشکلات ما را حل کنند! اما نمایندگان ما در این سال‌ها کجا بودند؟ چرا به وظیفه نظارت خود عمل نکردند؟ چرا به مسئولان بی‌کفایتی که برای مردم مشکلات ایجاد می کنند تذکر ندادند؟
مداح افزود: نماینده مجلس کارش دخالت در کار دستگاه‌های اجرایی نیست اما از بعد نظارتی خود باید ضعف یک استاندار و فرماندار و مسئول را تذکر دهد، چرا این اتفاقات نمی افتد؟ چرا در بحث زد و بندهایی که در سطح کلان اتفاق می افتد و خیلی از نمایندگان مجلس در قبال دریافت مبلغی پول به فلان طرح رأی می دهد و منافع مردم را معامله می کنند! چرا باید یک اجنبی به مجلس بیاید و افتخار کنیم با او عکس سلفی بگیریم؟! این مجلس در شأن نظام اسلامی نیست.
وی اظهار کرد: در گام دوم انقلاب و آغاز دهه پنجم جوانان با تأسی از این بیانیه وارد عرصه انتخابات مجلس شدند و حتی اگر رأی نیاورند می خواهند گفتمان انقلاب را مطرح کنند.
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: به بسیاری از افراد شاید بربخورد اما بگذارید بربخورد، امروز اصولگرا و اصلاح طلبی در این کشور معنی ندارد بلکه بحث انقلابی و غیرانقلابی مطرح است.
مداح افزود: ما نباید مردم را متاسفانه با زد و بندهای سیاسی سرگرم کنیم و بعد بسیاری از کارها را پشت صحنه انجام دهیم.
وی اظهار کرد: رسیدگی به مواردی مانند ایجاد راه‌آهن و جاده‌هایی که سال‌هاست کشته می‌دهد باید از بعد نظارتی توسط نمایندگان انجام و از دولت مطالبه شود.
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس ما باید انقلابی و متعهد و ناظر باشد چراکه دولتمردان که متاسفانه در شرایط فعلی بخاطر کهولت سن یا نفوذی‌ها در دولت، د به داد مردم نمی‌رسند و بی‌تفاوت هستند.
مداح افزود: مجلس ناظر باید جلوی این‌ها بایستد و از آن‌ها بازخواست کند.
وی تصریح کرد: ظرفیت های استان مانند معادن بسیار است چرا فرآوری در استان انجام نمی شود؟ چرا اگر ضعف قانونی داریم آن را اصلاح نمی کنیم؟
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: من اعلام می کنم اجازه فضای امنیتی به استان نخواهیم داد اگر قرار باشد دستگاه های امنیتی در هر حوزه ای دخالت کنند و فضارا به سمتی ببرند که صدای مردم شنیده نشود قطعا بدانید استان ما باز هم عقب خواهد بود.
مداح افزود: نباید اجازه بدهیم صدای مردم شنیده نشود و بعد برویم کنار.
وی اظهار کرد: فردی که سالهاست پول کارگرش را نمی دهد اما در صف اول ستاد دیه می‌نشیند و کمک می‌کند.
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: آمدیم بسیاری از مسائل را روشنگری کنیم چراکه مردم ما باید آگاه شوند.
مداح افزود: راهکار این است که باید به سمت فرآوری محصولات استان برویم، طرح بزرگ مشارکت سرمایه‌های اجتماعی و مردم در برندسازی و فرآوری محصولات راهبردی خراسان جنوبی را با همکاری آقای زینلی و چند نفر از کسانی که در حوزه اقتصادی استان هستند آماده کردیم.
وی اظهار کرد: دولت به این استان کمک نمی‌کند چون چرتکه می‌اندازد که خراسان جنوبی توجیه اقتصادی ندارد؛ توجیه انسانی که دارد. باید کمک کند چراکه همین مردم هستند که امنیت مرز را حفظ می‌کنند، چرا نباید به آنان کمک شود؟
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: اجازه بدهید اگر ظرفیت های انسانی و اجتماعی استان خراسان جنوبی کنار هم قرار گرفت تا کویر تایر را درست کند، شما حمایت کنید و اگر پول نمی دهید، حداقل زیرساخت ها را آماده کنید، سنگ اندازی نکنید؛ چرا سنگ اندازی می شود؟
مداح افزود: یک استانداری در خراسان جنوبی داشتیم که بعد متوجه شدیم جزو یکی از هیات مدیره مناطق ویژه استان شده است و آن موقع دلیل رفت و آمدها و حمایت او از منطقه ویژه را متوجه نمی شدیم، امروز متوجه می شویم که از قبل‌ها بسته شده بود که من(استاندار مدنظر) اگر روزی رفتم جزو هیات مدیره منطقه ویژه شوم؛ نهادهای بازرسی و قضایی باید ورود کنند.
وی اظهار کرد: ما خود را آماده کرده ایم نه برای تهدید بلکه برای مرگ چون آخرین تهدید مرگ است.
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: خود را آماده کرده ایم که اجازه ندهیم مردم این استان ۱۵ سال دیگر بخاطر مدیران نالایق در مشکلات غرق شوند.
مداح افزود: در منطقه خور چند مدت قبل گزارشی به من رسید که پهنه‌های معدنی آنجا که مردم از آن ارتزاق می کنند، یک اصفهانی ، یزدی یا کرمانی در مزایده شرکت می کنند؛ آقای مدیر شما می توانی جلوی این کار را بگیری یا حداقل اجازه ندهید در مزایده شرکت کنند چون مدیری که این کار را انجام می دهد اصلا بومی نیست.
وی اظهار کرد: بسیاری از مدیران برای کارآموزی این استان را انتخاب کردند، چرا باید اجازه دهیم؟
همه ما برای جهش استان و حذف نفوذی ها از سیستم های دولتی باید بصیرت خود را افزایش دهیم و در کنار یکدیگر قرار بگیریم.
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: نباید به همه چیز نگاه اقتصادی داشته باشیم هر چند دولتمردان(همه قوا) به خیلی از پروژه ها نگاه اقتصادی دارند اما اگر می خواهیم قدمی برای این کشور برداریم باید نگاه اسلامی و انسانی داشته باشیم و این ها دغدغه های بنده برای حضور در عرصه انتخابات مجلس است.
مداح افزود: امروز با اطلاع کامل از ظرفیت های استان به میدان آمده ایم تا قدمی برای خراسان جنوبی برداریم.
وی اظهار کرد: اولویت نخست استان بحث آب است. در روستاهای شهرستان‌های درمیان، نهبندان و نقاط دیگر وقتی تانکر سیار آبرسانی می آید مردم برای سه لیتر آب با هم دعوا می کنند، بعد مسئولان ما دعوای سیاسی چپ و راست باهم دارند.
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: زمان آقای پرویزی(استاندار سابق خراسان جنوبی) دستور می دهد آبرسانی سیار به روستاها از بسیج گرفته شود و مردم را فدای این دعواهای سیاسی می کند.
مداح افزود: در حوزه منابع طبیعی خود مسئولان می گویند قانون برای سال ۱۳۴۰ است، پس چرا طرح اصلاح قانون منابع طبیعی را نمی نویسند و به نمایندگان نمی دهند تا در مجلس تصویب شود؟
وی اظهار کرد: به زور زمین اجدادی و آباد یک نفر را که سال‌ها روی آن کار کردند را تخریب می کنند! این قصه مدیران نالایق استان است هرچند ۵۰۰ روز دیگر بسیاری از مدیران نالایق از استان خواهند رفت اما معتقدم یک روز هم نباید این مدیران در استان باقی بمانند.
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: باید مردم از نیروی انقلابی حمایت کنند تا بتوانند بساط مدیران نالایق را از کشور جمع کنند، مدیرانی که بر بیت المال و پست و زد و بندهای فامیلی چنبره زدند.
مداح افزود: برای مبارزه با تبعیض و فساد هرچند خیلی ها می گویند با یک گل بهار نمی شود اما من معتقدم که اگر همه بخواهیم با یک گل هم بهار می شود و روزهای خوبی برای مردم رقم خواهد خورد.
وی اظهار کرد: قبل از انقلاب دعوای ما با آمریکایی ها جمع کردن سفارت آمریکا بود اما اکنون باید افتخار کنیم که دعوا و چالش امریکایی ها با ما این است که نیروهای خود را از منطقه ببرد، چه شده که ما در حوزه نظامی توانسته ایم اما در بقیه حوزه ها نمی توانیم، چه اتفاقی افتاده!
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: هرجایی که نیروهای مخلص و انقلابی بودند، توانسته ایم موفق شویم اما هر جایی از ارزش های انقلاب فاصله گرفتیم ضربه خوردیم.
مداح افزود: صدای مردم در بین جریانات سیاسی باشید، ما می خواهیم خادم مردم باشیم نه وکیل دولت.
وی اظهار کرد: اگر بنده با اعتماد مردم نماینده مجلس شدم اجازه دخالت به هیچ مسئولی در حوزه نظارتی را نخواهم داد و از ابزار نظارتی خود همانند سابق استفاده خواهم کرد.
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون شفافیت برای مردم مهم است و من اولین کاندیدایی بودم که دارایی خود را اعلام کرده ام و هر رأی (به جزء مباحث امنیتی و نظامی) در مجلس بدهم با صراحت اعلام خواهم کرد.
مداح افزود: سازو کار من برای ارتباط بیشتر مردم با نمایندگان مجلس شورای اسلامی این است که مجلس‌یارانی در محلات با محوریت مساجد شکل بگیرد تا مشکلات دسته بندی و در ادارات بررسی شود و اگر نتوانستند جواب قانع کننده ای به مردم بدهند در اختیار نماینده مجلس قرار گیرد.
وی اظهار کرد: مدیر و فرمانداری که برای یک مشکل جزئی شهروندی را درِ اتاقش نگه دارد قطعا با او برخود خواهم کرد.
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: آمادگی دارم اگر انتخاب شوم دیدارهای فصلی با مردم داشته باشم.
مداح افزود: باید مطالبه گری در مردم افزایش یابد. اگر خادم شما شدم به مردم اجازه می دهم بیاید در دفترم نماینده مجلس با صدای بلند مشکلاتشان را بگویند و مسئولان موظف هستند بیاید جواب دهند.
انتهای پیام/۴