نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

جوان انگیزه حق طلبی دارد

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: : ممکن است انگیزه‌های حیوانی مانع راهی که جوان باید انتخاب کند، شوند اما انگیزه حق طلبی در جوان قوی است در تاریخ جوان‌هایی بودند که همه امکانات از جهت دنیایی برایشان فراهم بود اما وجدان و حق پرستی، آن فطرت که دین قیم خدا است را ترجیح دادند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار با دانش پژوهان طرح ولایت دانشجویی خراسان جنوبی اظهار کرد: در مسأله خودشناسی انسان مشترکاتی با دیگر خلایق دارد، بدن انسان جماد است اما خود انسان جماد نیست.
وی افزود: درمعرفه النفس خاصه ما، انسانیت ما است و بقیه ابزار هستند که باید از آن‌ها استفاده شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی انسان همیشه بر سر دوراهی یا چند راهی قرار دارد، عنوان کرد: در دوران جوانی، که حساس‌ترین دوران زندگی است بایستی انتخاب کند و سرنوشت خود را رقم بزند.
آیت‌الله عبادی با بیان اینکه انسان مشترکاتی با حیوان دارد، تصریح کرد: آیا انسان باید در مشترکاتش با حیوانات متوقف شود یا از آن عبور کند؟ خداوند هر دو این انگیزه را در انسان به خصوص در سنین جوانی در وجود او قرار داده و حق انتخاب با خود او است.
وی با اشاره به آیه قرآن، بیان کرد: چون چراغ فطرت در انسان جوان زنده و بانشاط است فرصتی طلایی برای رشد، کمال، انسانیت و سیر الی الله است چرا که جوان انگیزه حق طلبی دارد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تأکید کرد: ممکن است انگیزه‌های حیوانی مانع راهی که جوان باید انتخاب کند، شوند اما انگیزه حق طلبی در جوان قوی است در تاریخ جوان‌هایی بودند که همه امکانات از جهت دنیایی برایشان فراهم بود اما وجدان و حق پرستی، آن فطرت که دین قیم خدا است را ترجیح دادند.
آیت الله عبادی گفت: در تایخ اسلام خاندان ابوسفیان که با پیامبر (ص) جنگیدند بعد از فتح مکه شرایط طوری شد که اظهار ایمان کردند اما بعد از آن جنایت‌هایی انجام دادند. ظاهر این است که در این خاندان کسی نباید اهل نجات باشد چون فساد بر آن حاکم شده است.
وی ادامه داد: انسان فطرت دارد و وقتی در شرایطی قرار می‌گیرد حق را بر همه چیز ترجیح می‌دهد و واقعیت را می‌پسندد و باطل او را اشباع نمی‌کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به آیه قرآن، عنوان کرد: هر کس در هر شرایطی خود او باید تصمیم بگیرد و این طور نیست که وراثت یا تربیت نقش داشته باشد بلکه مهم اراده خود انسان است.
آیت الله عبادی اظهار کرد: لذتی که حق پرستی برای انسان دارد هیچ وقت هواپرستی ندارد.
وی با بیان اینکه راه انسانیت و حق به روی همه باز است گفت: امروز نیز پشت سر رهبری بر اساس عدالت طلبی که منحصر به امروز نیست و یک مسأله بین المللی است که دو قطب ظلم و حق طلبی دنیا را فرا گرفته و سنبل آن در روز اربعین حسینی که هر کس با هر دین و مذهبی حضور دارد و اینجا بحث مسلمانی نیست چرا که این نشان می‌دهد انگیزه حق طلبی در همه یکی است و در مقابل قدرت استکباری که فقط تهدید می‌کند مسلم است که پیروز، حق خواهد بود.
امام جمعه بیرجند خاطرنشان کرد: ما فتنه نمی‌کنیم اما از فتنه هم نمی‌ترسیم چرا که آنچه که در آخر الزمان است و پشت سر همین فتنه ها خواهد بود، دنیا دچار تحول عظیمی خواهد شد و آرمان‌های مقدس الهی با ظهور حضرت مهدی(عج) بالاخره به بار خواهد نشست.
انتهای پیام/ ۱۳۵/ ۱۱ /۴