امام جمعه فردوس مطرح کرد

جوشش غیرت و تلاش جوانان برای پیشرفت با شهادت شهیدان سلیمانی و فخری‌زاده

حجت‌الاسلام بابایی گفت: با شهادت شهیدان فخری‌زاده و سلیمانی، نه‌تنها پیشرفت کشور توقف پیدا نکرده است، بلکه این اقدامات، غیرت جوانان این ملت را به جوش آورده و آن‌ها را به تلاش بیشتر واداشته است.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس به مناسبت چهلم شهادت شهید فخری‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: اهمیت شهید فخری زاده به عنوان شهید عرصه دفاعی و هسته ای کشور به حدی بود که نتانیاهو از او نام برد و پس از آن هم نقشه ترور او ساماندهی می شود.
وی افزود: استکبار جهانی علی‌رغم بحث دفاع از حقوق بشری که از آن دم می زند، اما بزرگان و نخبگان جمهوری اسلامی مانند شهید سلیمانی و شهید فخری زاده و سایر افرادی که پیشرفت های هسته ای را ایجاد کرده اند را ترور می کند چرا که نمی خواهد ایران به قله های رفیع علمی برسد. اما واقعیت این است که آنها قافیه را باخته اند و جمهوری اسلامی هم اکنون به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته جهان در حوزه فناوری، نانو، هسته ای و دفاعی مطرح است.
امام جمعه فردوس با اشاره به اینکه دشمن برای قدرت پیدا نکردن جمهوری اسلامی از هر کاری دریغ نمی کند، گفت: با شهادت شهیدان فخری زاده و سلیمانی، نه تنها پیشرفت کشور توقف پیدا نکرده است، بلکه این اقدامات، غیرت جوانان این ملت را به جوش آورده و آنها را به تلاش بیشتر واداشته است.
حجت‌الاسلام بابایی با اشاره به تلاش و زمینه سازی برخی افراد برای مذاکره با غرب، اظهار کرد: کسانی که به نشانه احترام از شهید سلیمانی و فخری زاده دم می زنند اما در مقابل دنبال مذاکره با قاتلان آنها هستند، دروغ می گویند. چطور ممکن است کسی حاج قاسم را دوست داشته باشد، اما با قاتل او سر یک میز بنشیند؟
مذاکره با آمریکا یعنی شرکت در قتل شهید فخری‌زاده
وی تصریح کرد: مذاکره با آمریکا یعنی مذاکره با قاتل ۲۰۰ هزار شهید دفاع مقدس یعنی شرکت در قتل شهیدان شهریاری، تهرانی‌مقدم و فخری‌زاده.
امام جمعه فردوس با بیان اینکه به فرموده امام خمینی(ره)، رابطه آمریکا با ایران، رابطه گرگ و میش است و نمی توان از گرگ درنده توقع سازش داشت، گفت: در دوره ای زیر بار برجام نافرجام که معامله ای برد برای دشمن و باخت برای ما بود، رفتیم. اما علی رغم ساقط کردن توان هسته ای جمهوری اسلامی، طرف های مذاکره به هیچکدام از وعده های خود عمل نکردند و آمریکا از این توافق خارج شد و اروپایی ها نیز زیر بار تعهداتشان زدند.
حجت‌الاسلام بابایی بیان کرد: اکنون راه حل مشکلات و پیشرفت کشور این است که نگاه خود را از خارج برداریم و به توانمندی های داخلی خود ایمان بیاوریم و دوباره مسیر پیشرفت های هسته ای را از سر بگیریم.
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، ۴۰ بار نام جوان را مطرح کرده اند و فرمودند چشم امید من به شما جوانان است، ادامه داد: اگر همه مسئولان نظام، مانند مقام معظم رهبری که می فرمایند تا نفس دارم از پیشرفت علمی کشور دفاع می کنم و کوتاه نمی آیم، به جوانان کشور اهمیت دهند، قطعا جوانانی مانند شهیدان شهریاری و فخری‌زاده می توانند کشور را به اوج برسانند، اما متاسفانه دولت آنطور که باید و شاید به جوانان بها نداده است.
بزرگترین پیروزی و انتقام، قطع کردن پای آمریکا از منطقه است
امام جمعه فردوس با اشاره به فرمایشی از مقام معظم رهبری مبنی بر این که زمینه را برای روی کار آمدن دولت جوان و حزب اللهی آماده کنید، گفت: امیدواریم همانطور که قوه قضائیه و مقننه سامان پیدا کردند، رئیس جمهور انقلابی و در خط ولایت هم انتخاب شود تا خسارت های گذشته جبران شود و البته تکرار نشود.
حجت‌الاسلام بابایی یادآور شد: بالاترین انتقام خون شهید فخری زاده و سلیمانی، خروج آمریکا از منطقه است که خوشبختانه اکنون اقداماتی در عراق در حال رخ دادن است که سبب ایجاد ناامنی برای آمریکایی ها شده است.
وی تأکید کرد: بزرگترین پیروزی و انتقام خون این شهدا، قطع کردن پای آمریکا از منطقه است که امیدواریم با این اقدام و همچنین ارتباط با کشورهای اسلامی و ایستادگی در مقابل قدرت های استکباری، مقدمات ظهور حضرت حجت(عج) فراهم شود.
انتهای پیام/۷/ ۱۴/ ۴