پیگیری سوژه مردمی؛

حاجی‌آباد شهری بدون مسافرخانه/ ساخت مسافرخانه نیاز به سرمایه‌گذار دارد

شهر حاجی‌آباد مکانی به عنوان مسافرخانه، مهمان‌سرا یا استراحت‌گاهی برای افرادی که ساعاتی یا روزهایی در این شهر مهمان هستند، ندارد و می‌طلبد نسبت به ساخت مسافرخانه در این شهر اقدام شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، تعدادی از شهروندان شهر حاجی‌آباد زیرکوه طی تماس با پایگاه خبری تحلیلی خاورستان از نبود مسافرخانه یا مهمان‌سرا در این شهر و نداشتن جایی برای استراحت برخی از مسافرانی که گاهی اوقات از این شهر عبور می‌کنند گلایه داشتند و خواستار پیگیری موضوع و ایجاد مسافر خانه‌ای در این شهر بودند.
احسان کریمدادی شهردار حاجی‌آباد زیرکوه در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: شهر حاجی‌آباد مکانی به عنوان مسافرخانه، مهمان‌سرا یا استراحت‌گاهی برای افرادی که ساعاتی یا روزهایی در این شهر مهمان هستند، ندارد.
وی با بیان این‌که شهر حاجی‌آباد از نظر گردشگری ظرفیت‌های خوبی برای بازدید از جمله دره تجنود، کویر همت‌آباد و منطقه حفاظت شده شاسکوه دارد، افزود: با توجه به این‌که شهر حاجی‌آباد در مسیر جاده اصلی نیست باید برای معرفی ظرفیت گردشگری شهر حاجی‌آباد اقدام شود که شاهد حضور گردشگران و مسافران باشیم که اگر مسافرخانه‌ای نیز در شهر فعال شود توجیه اقتصادی و برگشت سرمایه برای سرمایه‌گذار داشته باشد.
شهردار حاجی‌آباد بیان کرد: از شهر شدن حاجی آباد حدود بیست سال می‌گذرد و با توجه به این‌که شهرداری با توجه به هزینه‌هایی که ساخت مسافرخانه دارد به صورت مستقیم نمی‌تواند نسبت به ساخت مسافرخانه یا مهمان‌سرا در این شهر اقدام کند اگر سرمایه‌گذاری قصد ساخت مسافرخانه در حاجی‌آباد را داشته باشد شهرداری آمادگی همکاری لازم با سرمایه‌گذار را دارد.
کریمدادی اظهار کرد: اگر سرمایه‌گذاری بخواهد در حاجی‌آباد مسافرخانه احداث کند باید برایش توجیه اقتصادی داشته باشد و بتواند هزینه‌هایی که خواهد کرد را پاسخ دهد.
وی تصریح کرد: در صورت پیدا شدن سرمایه‌گذاری جهت ساخت مسافرخانه در حاجی‌آباد شهرداری این شهر از این کار استقبال می‌کند و همکاری لازم را با سرمایه‌گذار خواهد داشت.
شهردار حاجی‌آباد در خصوص فضای سبز و بوستان‌های شهر حاجی‌آباد نیز، گفت: در حال حاضر در حاجی‌آباد ۱۲ بوستان محله‌ای و چند بوستان بزرگ برای تفریح و استفاده مردم احداث شده است.
انتهای پیام/۱۲۷