رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر و ساعت بیرجند مطرح کرد

حال ناخوش بازار طلا در بیرجند/ بازار طلافروشان در کما به سر می‌برد

قربانی گفت: در حال حاضر مشتری واقعی برای خرید طلا وجود ندارد و هیچ‌گونه خرید و فروشی در بازار صورت نمی‌گیرد.

به گزارش خاورستان، به نقل از تسنیم، با شیوع کرونا برخی کسب و کارها تعطیل شده و مردم توانی برخی خرید ندارند. یکی از کسب و کارهایی که در ایام کرونا ضرر زیادی را متحمل شد صنف طلا فروشان است. صنفی که چندماه است دخل و خرج آنها مساعد نیست.
رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر و ساعت بیرجند در گفتگو با خبرنگار تسنیم گفت: یکی از صنوفی که از شیوع کرونا تاکنون آسیب زیادی متحمل‌شده صنف طلافروشان است و در حال حاضر در حال نابودی و ورشکستگی است چرا که طلا گران است و کسی توانی برای خرید طلا ندارد.به گفته قربانی مشتریان طلافروشان محدود است چرا که در حال حاضر مراسم عروسی برپا نمی‌شود و مردم هم توانی برای خرید طلا ندارند و این عوامل سبب شده این صنف به سمت ورشکستگی پیش رود.
رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر و ساعت بیرجند افزود: مشتریان طلافروشی یا عروس و دامادهای جوان هستند و یا مردمی هستند که برای تولد همسر و فرزندشان طلا می‌خرند. برخی هم برای سرمایه‌گذاری نسبت به خرید طلا اقدام می‌کنند که در حال حاضر هیچ کدام از اینها رقم نمی‌خورد چرا که برخی از مردم در بورس سرمایه‌گذاری کرده و حتی طلا‌هایی که از قبل دارند هم به فروش می‌رسانند تا در بورس سرمایه‌گذاری کنند.
به گفته وی قیمت دلار بالا است و همین گرانی سبب شده کسی توان خرید طلا نداشته باشد.
قربانی با بیان اینکه خرید طلا بسیار کم شده چرا که قیمت امروز طلا روزانه تعیین شده و بالا پایین می‌رود اظهار داشت: بی‌رونقی و کسادی بازار طلا تنها شامل بیرجند نیست چرا که در شهرهای بزرگ هم این کسادی و بی رونقی وجود دارد.
وی با بیان اینکه بیشترین حجم از خرید و فروش طلا و سکه در ماه‌های رجب و شعبان و همچنین ایام عید نوروز است که متاسفانه واحد‌های صنفی این اتحادیه امسال از آن محروم شدند و در حال حاضر مشتری واقعی وجود ندارد و هیچ‌گونه خرید و فروشی در بازار صورت نمی‌گیرد.
انتهای پیام/ ۱۳۲