نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

حج مرکزی است که اگر برابر آن چه تشریع شده انجام می شد، دنیا را به عبودیت خدا و تمدن الهی می رسانید

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه عدل در فطرت انسان و در وحی است، گفت: هر جا که بحث ایجاد تفرقه است پشتش انگلیس و آمریکا است، پیداست که می خواهند مسلمانان را به جان هم بیاندازد در حالی که اسم این تفرقه افکنی ها دین نیست، بلکه عین بی دینی است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در دیدار با دست اندکاران حج استان ضمن تبریک هفته مبارک حج و دهه کرامت، گفت: راه سعادت انسان فقط یکی است، و آن راه عبودیت است و عبودیت در توحید خلاصه می شود و توحید گاه از جهت نظری توحید در عقیده است، گاه توحید در عبادت محض و گاهی نیز توحید در عمل و عبادت مطلقه می باشد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به حدیث امام صادق(علیه السلام) که می فرمایند« العُبودِيَّةُ جَوهَرَةٌ كُنهُها الرُّبوبيّةُ، فَما فُقِدَ في العُبوديّةِ وُجِدَ في الرُّبوبيّةِ؛ عبوديّت گوهرى است كه باطن آن ربوبيّت است؛ پس، آنچه در عبوديت يافت نشود ، در ربوبيّت يافت گردد»، ابراز داشت: خدای متعال غنی بذات است، آنی که نیازمند است ما هستیم، آنچه خداوند در دین تشریح فرموده و جلوه آن در عبودیت خداست، این جلوه ربوبیت است، یعنی خداوند متعال ما را در بندگی خودش می پرورد، سقوط ما در بندگی غیر خداست.
آیت الله عبادی با اشاره به آیه« أَرَأَيْتَ مَنِ اتَّخَذَ إِلَهَهُ هَوَاهُ؛ آیا دیدی حال آن کس را که (از غرور) هوای نفسش را خدای خود ساخته؟»، افزود: منشا شرک هوای نفس است، بقیه نماد شرک اند اما خود شرک، نفس پرستی است، بت خانه را نفس می سازد، بت را نفس می تراشد، خود را نفس می پرسد، پول و طاغوت را نفس می پرستد و خداوند در این برنامه تشریعی و تربیتی برنامه‌ای بی نقص و کامل ارائه فرموده است، اما مهم است که آن برنامه چطور اجرا شود.
وی افزود: در هر جا و در هر فرمولی، مهمتر از قانون، مجری قانون است، اما اصل آن زیبا است، یعنی یک برنامه تک فردی، در تشریع نماز، که حداقل واجبش در نماز های پنج گانه، شخص در سایه این برنامه تمرین کند، ریاضت بکشد تا به ” إِيَّاكَ نَعْبُدُ وَإِيَّاكَ نَسْتَعِينُ ” برسد و خودش را خو بدهد به بندگی خدا، حالا چه بهتر که این فرد به جمع بپیوندد در مسجد یک محله ای و چه بهتر که در کنار یک مربی باشد و پیش نمازی که در کنار نماز چیزهای دیگر بیاموزد، از مسجد محله به مسجد وسیع ترمنتقل شود و برنامه ها جمعی شده و علمی شود؛ دارای اسوه و الگو باشد، شوق و سرعت ایجاد کند.
امام جمعه بیرجند گفت: در برنامه رشدی که خداوند تعیین فرموده، ثواب بیشتر بدلیل توسعه برنامه های توحیدی در مسجد جامع است، در هفته ای یک بار به عنوان نماز جمعه، همه جمع شوند و همه باهم آنچه خیر مسلمین است در کنار نماز بیان شود و آنچه شر مسلمین است در کنار نماز بر حزر بدارد، سالی یک بار از تمام جهان آنهایی که می توانند یک جا جمع شوند و حج را به جا آورند، از آنجا پیام توحیدی به تمام جهانیان صادر شود.
آیت الله عبادی بیان داشت: اگر همه ای این برنامه ها به وسیله افراد شایسته انجام شود موجی در جهت تربیت، توحید و حق پرستی در بشر ایجاد می شود، اما متاسفانه مسلمانان در خواب بودند و هنوز نیز در خواب مرگ اند، در حالی که دشمنان در دشمنی بیدار و کارشناس اند.
وی افزود: همان طور که شما در جنگ های نظامی، شما یک غرض اصلی دارید و در راه این غرض، هدف های کوچکی دارید که باید به آن دست یابید، مثل رسیدن به ارتفاعات اطراف شهری که هدف تصرف است، در جنگ های سیاسی و فرهنگی نیز این گونه است، یعنی وقتی مسلمانان خواب اند، دشمنان برنامه خود را کامل می بنند، یکی از اهداف آنها تصرف ارتباطات معنوی است، به عنوان مثال تصرف قبله اول مسلمین، اتفاقی نیست بلکه این طرح و برنامه است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی بیان کرد: هنگامی که مسلمانان خواب بودند ، دشمن وارد شد و فلسطین را به تصرف خود در آورد، چرا که در آنجا مسلمین بیشتر به دنبال رفاه و راحتی خود بودند تا حفظ مقدسات و دین، حتی منحصر به آنجا نیست، در تاریخ نیز وقتی نگاه می کنید، می بینیند که طرح و برنامه های مرکز توحیدی(مکه معظمه) در سلطه و ید کفار است و مسلمانان از دور نگاه می کنند و می بینیند که خیلی آرام نیز در جهت منافع استکبار حرکت می کنند.
وی ادامه داد: علنی شدن ارتباط کشورهای مسلمان با رژیم صهیونیستی ، از امروز نیست و پشت پرده با هم کلی همکاری داشته اند، و در عوض اینکه مسلمانان ارتفاعات معنوی را از دست دشمن بگیرند، داعش و القاعده می سازند و به وسلیه خود مسلمین، بقیه مسلمانان را می کشند.
آیت الله عبادی افزود: حج مرکزی است که اگر برابر آن چه تشریع شده انجام می شد دنیا را به عبودیت خدا، رشد و کمال انسان و آن تمدن واقعی که پیامبران می خواستند، می رسید، اما وقتی مجریانش اینگونه باشند از این بهتر نمی شود.
وی افزود: البته جرایانات تلخ و ناگوار یک خاصیت دارد و آن این است که باعث بیداری می شود، امروز شاهدیم که آن همه تلخی اطاعت از بیگانه، در عین حالی که عده ای اهل ننگ بودند و شکست را پذیرفته اند، ولی انسان های از خود گذشته بودند که با همه سختی ها دوام آوردند، به صورتی که امروز در برابر لشکر صهونیستی که خود را جزء قوی ترین لشکر های جهان می دانست، فقط یک غزه که به اندازه شهرستانی بیشتر نیست، شکست را به رژیم صهونیستی تحمیل کرد.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی ابراز کرد: در جنگ ۱۲ روزه ملاحظه کردید که مردم در کشورهای غربی با وجود اینکه ممنوع و اذیت کردند، اما به پشتیبانی فلسطین آمده و با شعارهای خود از فلسطینی ها حمایت کردند و روز پیروزی فلسطین، مردم سایر کشورها نیز برای این پیروزی جشن گرفتند.
آیت الله عبادی در ادامه گفت: در انتخابات اخیر سوریه با ۹۵ درصد آرا، که بیان کننده پیروزی هسته مقاومت در این کشور است، نشان می دهند که اوضاع در دنیا در حال عوض شدن است، مسلمانان هم در حال بیدار شدن هستند، غیر مسلمانان نیز عدالت طلبی را امروز ترجیح می دهند.
وی افزود: عتبات عالیات، حج و اربعین حسینی، که از همه جهان برای پشتیبانی از عدالت که سنبل آن کربلا است، در این دوسال به واسطه شیوع ویروس کرونا محدود شد، اما پس از دوران کرونا مشخص است که راه همان است، این نشان دهنده این است که جریان جهان در حال تغییر است.
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی در پایان با اشاره به آیه« إِنَّ اللَّهَ يَأْمُرُ بِالْعَدْلِ؛ همانا خدا (خلق را) فرمان به عدل و احسان می‌دهد»، خاطر نشان کرد: عدل در فطرت انسان و در وحی است، تنها راه نجات بشر همین است، شما هم که پیامرسان سفر زیبای حج هستید، این بحث های تفرقه افکنی که مطرح می کنند، تفسیر اسلام انگلیس و آمریکا است، هر جا که بحث ایجاد تفرقه است پشتش انگلیس و آمریکا است، پیداست که می خواهند مسلمانان را به جان هم بیاندازد در حالی که اسم این تفرقه افکنی ها دین نیست، بلکه عین بی دینی است.
انتهای پیام /۳