مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی خبر داد؛

حذف تمامی مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش آموز در مناطق عشایری

عصمتی پور از حذف تمامی مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش آموز در مناطق عشایری استان خبر داد.

به گزارش خاورستان، مهدی عصمتی پور مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: در جلسه‌ای که در محل اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس خراسان جنوبی با حضور مدیرکل توسعه و نوسازی مدارس استان و اسداللهی رئیس اداره آموزش و پرورش عشایر استان برگزار شد، مشکلات موجود در فضا‌های آموزشی مناطق عشایری خراسان جنوبی مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود: در این نشست قرار بر این شد با پیگیری‌های انجام شده، تمامی مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش آموز در مناطق عشایری استان حذف و نسبت به ساخت مدارس جایگزین اقدام شود.
عصمتی پور انعقاد تفاهم نامه سازمان‌های توسعه و نوسازی مدارس و سازمان امور عشایر ایران را از دیگر موفقیت‌های همکاری سازمان‌های مربوطه عنوان کرد و ادامه داد: ارتباط مناسب بین سازمان امور عشایر ایران و سازمان نوسازی مدارس درجهت تأمین بستر سازی مناسب برای ساخت فضا‌های آموزشی کافی و استاندارد در کشور بسیار ضروری است.
مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی تصریح کرد: هم اکنون ۲۴۴ مدرسه با بیش از ۱۰ هزار دانش آموز در مناطق عشایری خراسان جنوبی فعال است و اداره کل آمادگی لازم جهت همکاری مناسب مبنی بر حمایت از این دانش آموزان را دارد.
وی از هر سیاه چادر عشایری به عنوان یک کارگاه تولیدی و پاسگاه انتظامی یاد کرد و گفت: درجهت تأمین زیرساخت‌های رفاهی، آموزشی و جلوگیری از مهاجرت عشایر به ویژه در منطقه پهناور و خشکسالی زده خراسان جنوبی، استان نیازمند همکاری‌های فرابخشی است که هم اکنون این موضوع به بهترین شکل ممکن درحال تحقق است.
عصمتی پور اظهار کرد: فرزندان عشایر بسیار باهوش و با استعداد هستند و فراهم کردن فضای آموزشی مناسب برای شکوفا شدن این استعداد‌ها بسیار ضروری است که البته این موضوع در استان به کمک خیرین و متولیان امر به خوبی انجام شده ولی هنوز جای فعالیت و کار دارد.
باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای پیام/۱۲۷