رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر بیرجند:

حذف نام شهدا ناشی از عدم‌درک صحیح فرهنگ ایثار و شهادت است/ دفاع مقدس نمونه کاربردی اثربخشی گفتمان مقاومت در برابر هرگونه تجاوز است

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر بیرجند گفت: این‌که در برخی از شهرهای کشور نام شهدا از تابلو کوچه‌ها حذف می‌شود ناشی از عدم‌درک صحیح کسانی است که از فرهنگ شهادت و مقاومت فاصله گرفته‌اند.

محمدعلی طاهری رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر بیرجند در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص گفتمان مقاومت و پیروزی اظهار کرد: دفاع فراگیر مردمان با بصیرت ایران در برابر تجاوز ارضی عراق به ایران در اوایل انقلاب اسلامی که علیه انقلاب نوپای اسلامی به وقوع پیوست با مقاومت به پیروزی رسید.
وی افزود: با توجه به وحدت و روحیه انقلابی مردم و در سایه مقاومت و جان‌فشانی‌های رزمندگان اسلام منجر به پیروزی جبهه مقاومت در دفاع مقدس شد.
رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر بیرجند بیان کرد: این پیروزی و دفاع مقدس یک شاهد عینی و کاربردی برای اهمیت و اثربخشی گفتمان مقاومت در برابر هرگونه تعدی و تجاوز از سوی بیگانگان است.
طاهری با اشاره به کاربرد گفتمان مقاومت در عرصه‌های اقتصادی و صنعتی، عنوان کرد: کاربرد گفتمان مقاومت در عرصه‌های اقتصادی و صنعتی نیز در سایه تلاش صنعتگران، فعالان اقتصادی و در سایه اتکا به داشته‌ها، منابع و توانمندی‌های داخلی مشروط بر این‌که مردم نیز همراهی کرده و از تولیدات داخلی مصرف کنند به طور قطع می‌تواند موفقیت‌آمیز باشد.
وی اظهار کرد: اقتصادمقاومتی مبتنی بر گفتمان ارزشی مقاومت است که باید با صبر، هم‌دلی و هم‌زبانی مردم و دولت در برابر تحریم‌های ظالمانه به سرانجام رسد.
رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر بیرجند گفت: زمانی‌که مردم و مسئولان درک صحیحی از گفتمان مقاومت داشته باشند خود به خود گفتمان مقاومت از عناصر حاکم بر فرهنگ جامعه می‌شود.
طاهری با اشاره به لزوم بازخوانی فرهنگ مقاومت و دفاع مقدس برای جوانان، افزود: برای این‌که نسل امروز و جوانان در جریان جان‌فشانی‌های رزمندگان و ایثارگران قرار گرفته و فرهنگ مقاومت و شهادت به بوته فراموشی سپرده نشود باید همیشه فرهنگ مقاومت که منجر به پیروزی ما در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شد برای نسل امروز بازخوانی شود.
وی در خصوص برخی اقدامات مشکوک در خصوص حذف نام شهدا از کوچه‌های برخی از شهرهای کشور، تصریح کرد: این‌که در برخی از موارد نام شهدا از تابلو کوچه‌ها حذف می‌شود ناشی از عدم‌درک صحیح کسانی است که از فرهنگ شهادت و مقاومت فاصله گرفته‌اند.
رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر بیرجند با اشاره به اقدام خودجوش برخی از جوانان جهت مقابله با حذف نام شهدا از تابلوی برخی کوچه‌ها در برخی شهرهای کشور گفت: احساس مسئولیت جوانان در این خصوص قابل تقدیر است و باید از طریق مجاری قانونی صورت پذیرد.
طاهری بیان کرد: اگر درک درستی از فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه وجود داشته باشد و برای مردم و مسئولان این فرهنگ به خوبی بیان شده باشد و بدانند که نقش رزمندگان دوران دفاع مقدس که بسیاری از آن‌ها به شهادت رسیده‌اند چه دستاوردهایی برای کشور داشته است، هیچ‌وقت اقدامی در خصوص حذف نام شهدا و مواردی از این دست انجام نمی‌دادند.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴