شهردار بیرجند:

حذف نرده‌های وسط خیابان جمهوری برای رفاه حال مردم است

شهردار بیرجند گفت: هدف شهرداری از حذف نرده‌های وسط خیابان جمهوری رفاه حال مردم است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، چند هفته‌ای شده در خیابان جمهوری اسلامی شهر بیرجند شاهد برداشتن نرده‌ها از وسط خیابان و ایجاد جدول‌کشی در وسط این خیابان هستیم که این مسئله سوالاتی را برای شهروندان در پی داشته است.
یکی از شهروندان بیرجندی در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: من به عنوان یک شهروند از شهرداری سوال دارم که چرا هر چند ماه یکبار اقداماتی را در خیابان‌های سطح شهر انجام داده و بعد از گذشت مدتی شاهد از بین بردن کار قبلی و کاری جدیدی در سطح شهر هستیم.
وی با بیان اینکه آیا در این شرایط اقتصادی شهرداری بودجه اضافه دارد؟ افزود: آیا این اقدامات باعث صرف هزینه نیست و نیاز است برای یک خیابان در طی سال چندین اقدام و تغییرات صورت گیرد.
این شهروند بیرجندی بیان کرد: ظاهرا راهنمایی و رانندگی نیز مخالف اجرای این کار بوده و من به عنوان شهروند خواستار پاسخ شهردار بیرجند در این خصوص هستم.
برای پیگیری این مسئله با شهردار بیرجند گفت‌وگو کردیم.
محمدعلی جاوید شهردار بیرجند در این خصوص در گفت و گو با خاورستان، اظهارکرد: هدف شهرداری از حذف نردهای وسط خیابان جمهوری رفاه حال مردم است.
وی افزود: با پلیس راهنمایی و رانندگی نیز در این خصوص هماهنگ شده و در طول این خیابان نیز چند سرعت‌گیر ایجاد خواهد شد.
شهردار بیرجند بیان کرد: نرده‌هایی که قبلا در وسط خیابان جمهوری بود از بین برده نمی‌شود و برای جای دیگری استفاده خواهد شد.
جاوید با اشاره به نگرانی مردم در این شرایط اقتصادی و صرف هزینه، گفت: جان مردم برای ما مهم است و حذف نرده‌ها بنابرضرورت بوده است.
وی ادامه داد: در مقطعی که نرده وسط خیابان استفاده می‌شد مردم از وسط نرده‌ها عبور کرده و باعث ایجاد مشکلاتی از جمله زمین خوردن و ایجاد تصادف در وسط خیابان شده بود.
شهردار بیرجند عنوان کرد: برای رفاه حال مردم وسط خیابان جمهوری آیلند اجرا کرده و در طول آن چند مسیر عابر پیاده نیز اجرا می‌کنیم، خط‌کشی کرده و سرعت‌کاه نیز ایجاد خواهد شد.
جاوید بیان کرد: در حال حاضر طرح در حال اجرا است و به محض تمام شدن ان شاءالله اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه نمی‌توان در تمام خیابان‌های سطح شهر نرده ایجاد کرد، گفت: بحث عبور و مرور عابرین پیاده از خیابان باید فرهنگ سازی شود.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/