مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه علمی کاربردی خراسان جنوبی مطرح کرد

حرکت بسیج اساتید در جهت رشد علم و فناوری/ خوی اشرافی‌گری بین مردم و مسئولان فاصله ایجاد می‌کند

مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه علمی کاربردی خراسان جنوبی گفت: دشمن دنبال تضعیف مؤلفه علم و فناوری است و بسیج اساتید باید در جهت مقابل آن حرکت کند.

غلامرضا شهابادی مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه علمی کاربردی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، به مناسبت شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید، اظهار کرد: یک استاد بسیجی مانند شهید چمران باید دارای ایمان، فدای دین، روحیه ایثار و از خودگذشتگی و در گسترش فرهنگ دینی کوشا باشد.
وی افزود: استاد بسیجی باید با منطق و استدلال حرف بزند و غمخوار برای رفع انحرافات جامعه باشد و با ایجاد روحیه معنوی در دانشجویان، آن‌ها را نسبت به آینده کشور امیدوار کند.
مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه علمی کاربردی خراسان جنوبی با اشاره به بیانات امام خمینی(ره) که فرمودند “دانشگاه مرکز سعادت و در مقابل، شقاوت یک ملت است” بیان کرد: از دانشگاه باید سرنوشت یک ملت تعیین گردد بنابراین می‌توان با انسان‌سازی، قطع وابستگی و استقلال کشور و حفظ و تداوم انقلاب اسلامی زمینه‌سازی تحول انقلابی و رسیدن به دانشگاه تمدن‌ساز را ایجاد کرد.
شهابادی با بیان این‌که شهید دکتر مصطفی چمران الگوی ارزشمندی برای اساتید بسیجی است، تصریح کرد: انسان در کلام، و علم در آثار شهید دکتر مصطفی چمران متبلور است. ایشان با کسب علم به سنگدلانی که علم خود را بهانه‌ای برای فخرفروشی قرار دادند ثابت کرد که خاک پای او هم نیستند.
وی ادامه داد: شهید دکتر مصطفی چمران با رد تمام امکاناتی که برای تحصیل علم در بهترین مراکز دانشگاهی برای او فراهم شده بود و با گذراندن دوره‌های تکاوری در مصر به یاری مظلومان لبنان شتافت.
مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه علمی کاربردی خراسان جنوبی در خصوص مؤلفه‌های قدرت ملی، گفت: دشمن دنبال تضعیف مؤلفه علم و فناوری است و بسیج اساتید باید در جهت مقابل آن حرکت کند، اکثر دانشگاه‌های کشور در جهت دستیابی به این قدرت ملی با کارهای علمی و آزمایشگاهی نقش‌آفرینی می‌کنند و بسیج اساتید نیز می‌تواند به عنوان رابطی جهت هماهنگ کردن این مجموعه‌ها همکاری داشته باشد.
شهابادی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند “تهاجم فرهنگی برای ریشه‌کن کردن انقلاب اسلامی وارد میدان خواهد شد” تأکید کرد: اساتید بسیجی ابزارهای عمده فرهنگی در اختیار دارند و آن، جوانانی است که به آن‌ها آموزش می‌دهند. گاهی اوقات تأثیرگذاری حرف و عمل استاد از حرف و عمل پدر و مادر به دانشجویان مؤثرتر است.
وی ادامه داد: استاد بسیجی با پیداکردن مشکلات اقتصادی و بررسی آن‌ها در کارگروه‌های علمی می‌تواند در حل مشکلات اقتصادی نیز نقش داشته باشد.
مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه علمی کاربردی خراسان جنوبی تصریح کرد: خوی اشرافی‌گری که در برخی از مسئولان رواج پیدا کرده است، باعث به چالش کشیدن انقلاب، تسلیم شدن در برابر دشمنان، فاصله بین مردم و حاکمیت و تضعیف روحیه انقلابی‌گری می‌شود که بسیج اساتید می‌تواند با فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی نسبت به این قضایا عکس‌العمل نشان دهد.
انتهای پیام/۴