رئیس اسبق شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی مطرح کرد

حضور آیت‌الله جنتی از ویژگی‌های برجسته شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی/ عشق به انقلاب عامل گردهمایی گروه‌های مردمی در شورا

حجت‌الاسلام سلم‌آبادی با بیان این‌که شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی متشکل از 20 نهاد انقلابی و گروه‌های مردمی است گفت: همه آنان تحت عنوان ستاد در آستانه راهپیمایی‌ها و مراسمات گردهم می‌آیند و با تصمیم‌گیری جمعی از روی عشق و علاقه به انقلاب، مراسم را برگزار می‌کنند.

به گزارش خاورستان به نقل از روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی سلم‌آبادی، معاون فرهنگی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی و رئیس اسبق شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان به مناسبت ۱۲ مرداد، چهلمین سالگرد تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن اشاره به اینکه حدود بیست‌ودو سال (از ۱۳۷۰ تا ۱۳۹۲) مسئولیت شورا را در جنوب خراسان آن زمان و استان خراسان جنوبی پس از استان شدن، بر عهده داشته است گفت: مردم ولایت مدار استان، همواره حضور منسجم و باشکوهی در مراسم و مناسبت های ملی و انقلابی داشته اند. از همان زمان هنگامی که شورا برای مراسمی فراخوان می‌داد و زمان و مکان آنرا اعلام می‌کرد جمعیت زیادی از مردم زودتر از ساعت اعلامی در محل حضور داشتند.
حجت‌الاسلام سلم‌آبادی، کار جمعی و خالصانه را از ویژگی های شورا برشمرد و گفت: یکی از ویژگی های شورا این است که متشکل از ۲۰ نهاد انقلابی و نیز گروه های مردمی است. همه آنان تحت عنوان ستاد در آستانه راهپیمایی ها و مراسمات گرد هم می‌آیند و با تصمیم گیری جمعی از روی عشق و علاقه به انقلاب، مراسم را برگزار می کنند.
رییس اسبق شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی افزود: یکی ویژگی های برجسته این شورا حضور و ساده زیستی حضرت آیت الله جنتی در رأس شورا است که با حکم مقام معظم رهبری، ریاست این شورا را بر عهده دارند. مسئولین و کارکنان این نهاد نیز با تعداد حداقلی نیرو و بدون ادعا و به صورت انقلابی کارها را پیگیری می کنند و در شهرستان نیز ائمه جمعه یا روسای سازمان تبلیغات اسلامی با همکاری سایر ادارات و نهادها این مسئولیت مهم را برعهده دارند.
وی افزود: یکی از مشکلاتی که درگذشته و در اوایل راه اندازی شورا در استان وجود داشت کمبود امکانات و زیرساخت ها بود. به عنوان نمونه برای هر راهپیمایی باید بالغ بر ۱۵ ماشین بلندگو دار آماده می شد علاوه بر زمان بر بودن، تنظیم فاصله بین خودروها، نیاز به شعارگو با تعداد بالا و عدم کیفیت سیستم صوت از مهمترین مشکلات بود که الحمدالله در حال حاضر با نصب سیستم صوت ثابت این مشکل حل و یکی از مهمترین خواسته های مردم محقق گردیده است.
معاون فرهنگی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی یکی دیگر از ویژگی های شورا را مردمی بودن آن دانست و افزود: رکن اصلی و مهم کار شورا مردم هستند و شورا بدون مردم زمینه‌ای برای کار ندارد. و مردم باعث شکل گیری این شورا شده اند و اقدام درست شورا برخاسته از مردمی بودن آن است. همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند: شورای هماهنگی تبليغات اسلامی در طول اين سال‌ها همچنان در خط درست و در صراط مستقيمی حركت كرده، لحظه‌ها را شناخته و كار مناسب آن لحظه را انجام داده است.
رییس اسبق شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گفت: پیاده سازی رهنمودهای حکیمانه رهبری در راس برنامه ها شورا بوده و یکی از مهمترین کارهای شورا در راهپیمایی ها زنده نگهداشتن شعائر انقلاب، دفاع از ولایت و محکومیت فتنه گران بوده است همچنین حضور منسجم مردم پشتیبانی بزرگی برای نظام محسوب می شود.
وی ادامه داد: صدور اطلاعیه فراخوان در مواقع حساس و بزنگاهای انقلاب اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار است و این حضور و صدای مردم است که می تواند انقلاب را حفظ و توطئه دشمنان را خنثی کند. یکی از این نمونه ها، حضور مردم پس از فتنه ۸۸ بود. این فراخوان و حضور، روز مهم و سرنوشت سازی را رقم زد که در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار شد و بساط فتنه گران را برچید.
حجت‌الاسلام سلم‌آبادی، یکی دیگر از وظایف مهم شورا، دعوت از سخنرانان برجسته، صد در صد انقلابی و در خط امام است که الحمدالله در این زمینه موفق بوده و در زمان مسئولیت بنده سخنرانان برجسته‌ای مانند آیت‌الله خاتمی، آیت‌الله حائری، آیت‌الله رئیسی و آیت‌الله علم‌الهدی با بیانات شیوای خود در راهپیمایی‌های بزرگ مانند قدس و ۲۲ بهمن مردم را بهره‌مند می‌کردند.
وی یکی از خاطرات شیرین دوره خدمتش را شور، اشتیاق و قدرشناسی زایدالوصف مردم ولایتمدار استان برای شرکت در مراسم ارتحال ملکوتی حضرت امام در مرقد مطهر ایشان در تهران دانست و گفت: کاروان‌های مردمی جهت شرکت در مراسم سالگرد ارتحال از سال ۷۰ تا سال ۸۳ بسته به تعداد متقاضیان بین ۱۵ تا ۸۰ دستگاه اتوبوس از خراسان جنوبی به مرقد امام اعزام می‌شدند و حتی مقام معظم رهبری نیز در فرمایشات خویش به حضور مردم خراسان جنوبی اشاره فرمودند.
انتهای پیام/۴