رئیس هیئت والیبال خراسان‌جنوبی مطرح کرد

حضور تیم امید خراسان‌جنوبی در مسابقات کشوری/مهسا کدخدا برند جهانی و آسیایی برای والیبال است

رئیس هیئت والیبال خراسان‌جنوبی گفت: مهسا کدخدا یک برند جهانی و آسیایی برای والیبال است.

عبدالحسین ملکی رئیس هیئت والیبال خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص برنامه های تابستان این هیئت گفت: برگزاری کلاس‌های آموزشی بر عهده‌ی باشگاه‌ها خواهد بود تا هم از نظر مالی حمایت شوند و هم برای باشگاه‌ها مربیان آن‌ها ایجاد انگیزه کند.
وی افزود: تاکنون در ۱۱ مرکز شهرستان استان، ۷۰ الی ۸۰ کلاس آموزش والیبال با میانگین ۲۵ نفر برگزار شده است.
ملکی با اشاره به افزایش علاقه‌ی خانواده‌ها به جهت حضور موثر تیم ملی در جهان، بیان کرد: توجه والدین و علاقه فرزندان به آموزش والیبال نسبت به سال گذشته افزایش بیشتری داشته و والیبال استان در وضع خوبی قرار دارد.
رئیس هیئت والیبال خراسان‌جنوبی اظهار کرد: مسابقات قهرمانی کشور نیز در ۳ رده‌ی سنی برای دختران و پسران برگزار می‌شود اما به دلیل نبود حمایت مالی قادر به اعزام هر سه رده‌ی سنی برای پسران نیستیم و فقط تیم امید پسران خراسان‌جنوبی به مسابقات قهرمانی کشوری اول شهریور در زنجان اعزام خواهند شد.
وی در خصوص تیم بانوان استان گفت: برای حمایت از بانوان استان قرار است هر سه رده‌ی سنی بانوان به مسابقات قهرمانی کشور اعزام شوند که رده‌ی نوجوانان بانوان به مسابقات کشوری به میزبانی یزد اعزام شدند و با حضور ۱۲ تیم موفق به کسب مقام چهارم شدند و تیم جوانان ما نیز در حال تمرینات برای حضور در مسابقات هستند و برای تیم امید نیز ما حتی پیشنهاد میزبانی داریم.
ملکی به پرورش درست استعداد‌های ورزشی اشاره کرد و گفت: افرادی مانند مهسا کدخدا که در تورنومنت‌های کشوری و بین‌المللی به عنوان امتیاز آورترین بازیکن در مسابقات اخیرحضور داشته بعد از بازگشت از مسابقات آسیایی به طور مفصل از این بانوی ورزشکار تجلیل به عمل خواهد آمد زیرا این بانو نه تنها برای استان بلکه برای کشور و حتی در سطح بین المللی به عنوان یک برند مطرح می‌شود.
رئیس هیئت والیبال خراسان‌جنوبی ادامه داد: در بخش نونهالان کشور نیز ما در حال آماده سازی تیم نونهالان برای شرکت در المپیاد ورزشی کشوری هستیم که ۲۸ مرداد برگزار خواهد شد و از خراسان‌جنوبی ۲ تیم از دختران و ۲ تیم از پسران حضور خواهند داشت.
وی از دیگر امید والیبال استان خبرداد و گفت: سینا رجبی نماینده‌ی استان ما که در سال گذشته در این المپیاد شرکت کرد توانست در بین ۱۵ نفر اول نونهال کشور این مسابقات قرار بگیرد و از امیدهای والیبال ما در بخش آقایان است و پتانسیل حضور در تیم ملی ایران را دارد.
ملکی در پایان گفت: با تلاش های انجام شده امیداست مسابقات لیگ دست یک استان هم در بین بانوان و هم در بین آقایان برگزار شود.
انتهای پیام / ۱۳۳