نماینده سابق مجلس شورای اسلامی:

حضور مردم در بزنگاه‌ها پشتوانه انقلاب اسلامی است/ خودباوری؛ مهم‌ترین عامل غلبه بر مشکلات اقتصادی

افضلی با بیان این‌که حضور مردم در بزنگاه‌ها، پشتوانه انقلاب اسلامی است گفت: خوشبختانه مردم تاکنون با هوشیاری و به موقع در صحنه‌های انقلاب مانند 9 دی و خنثی‌کردن فتنه‌ها حضور یافتند.

نظر افضلی نماینده سابق مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، با بیان این‌که عامل اصلی ماندگاری انقلاب، ولایت فقیه است، گفت: سکان و مسیر انقلاب را رهبر معظم انقلاب ترسیم می‌کنند و بر این اساس انقلاب پیش رفته است.
وی خاطرنشان کرد: مردم در مشکلات، حول محور ولایت ایستاده‌اند و سخنان امام خامنه‌ای برای حل مشکلات، فصل‌الخطاب همگان است.
نماینده سابق مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طبق گفته امام خمینی(ره) باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم تا به مملکت آسیبی نرسد.
افضلی گفت: افرادی نیز بودند که از این مسیر خارج شدند و مشکلاتی را در مسیر انقلاب ایجاد کردند.
وی به نقش موثر مردم در بزنگاه‌های مختلف انقلاب اشاره کرد و افزود: خوشبختانه مردم تاکنون با هوشیاری و به موقع در صحنه‌های انقلاب مانند ۹ دی و خنثی‌کردن فتنه‌ها حضور یافتند.
نماینده سابق مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: استکبار خصوصا آمریکا دیدند در مقابل جنگ سخت‌افزاری هشت سال دفاع مقدس و رشادت رزمندگان شکست خوردند و از بعد نرم‌افزاری با وجود ۱۵۰ رسانه خارجی سعی در تغییر سبک زندگی ما دارند.
افضلی ادامه داد: استکبار برای این‌که خوراک فکری مسموم به مردم ایران بدهند، بسیج شدند و با در دست گرفتن قدرت رسانه‌ای دنیا سعی دارند قدرت تفکر مردم ایران را بگیرند.
وی تصریح کرد: برای مقابله با جنگ فرهنگی استکبار، خیلی باید کار کنیم و مراقب باشیم و مردم و جوانان آگاه باشند.
نماینده سابق مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: استکبار درصدد است یک تصویر ناموفقی از ایران درست و مطرح کند اما دست آن‌ها برای برای مردم ایران و جهان رو شده است.
افضلی ضمن تاکید بر تولید محتوا در زمینه سایبری، خاطرنشان کرد: باید بصیرت را در میان خودمان گسترش بدهیم و با آگاهی افزایی در مقابل جنگ‌های رسانه‌ای استکبار مقابله کنیم.
وی با بیان این‌که مهم‌ترین عامل غلبه بر مشکلات اقتصادی کشور باورداشتن خودمان است، گفت: اگر خودمان را باور داشته باشیم با این تولیدات و خودکفایی باید روی پای خودمان ایستادگی کنیم.
این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی، ضمن تاکید بر اینکه عدم‌توجه به ظرفیت‌های داخل، ضعف بزرگی است که گرفتار آن هستیم، گفت: خوشبختانه در زمینه تولید موشک سرآمد جهان هستیم اما در تولید یک موتور خودرو مانده‌ایم که لازم است در این زمینه‌ها نیز استعدادهای نخبگان این حوزه را در یابیم.
افضلی تصریح کرد: هرجا با ایمان و اخلاص کار کردیم نتیجه‌ای که حاصل شد سبب سربلندی انقلاب اسلامی شد اما اکنون از اقتصاد غافل مانده‌ایم.
وی با بیان این‌که حل مشکلات اقتصادی به عنوان واجب شرعی مطرح است، خاطرنشان کرد: چند سال باید جهادی کار کنیم تا بتوانیم ظرفیت‌های پایدار داخلی ایجاد کنیم تا جامعه بچرخد.
نماینده سابق مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باید داشته‌های خودمان را تقویت کنیم.
افضلی یادآور شد: از نظر سیاسی خیلی خوب جلو رفتیم اما در محاصره اقتصادی هستیم که امیدواریم تحریم‌ها تبدیل به فرصت برای پیشرفت اقتصادی کشور شود.
وی با بیان این‌که با اقتصاد مقاومتی می‌توان اقتصاد کشور را نجات داد، افزود: باید آستین‌ها را بالا بزنیم و شبانه‌روزی کار کنیم.
نماینده سابق مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، ایجاد عدالت اجتماعی در جامعه را لازمه کشور دانست و خاطرنشان کرد: این‌که بعد از مسئولیت بازهم بتوانیم خدمت کنیم و گره‌ای از مشکلات کشور باز کنیم، موثر خواهیم بود.
افضلی ضمن بیان این سوال که چرا شفافیت مالی همه مشخص نیست، گفت: باید قانون از کجا آورده‌ای و این‌که چرا زندگیت متحول شد را مسئولان پاسخ دهند و اموال خود را برای مردم روشن کنند.
وی با بیان این‌که متأسفانه در زمینه عدالت اجتماعی خوب عمل نکرده‌ایم، تصریح کرد: سیستم‌های ما دچار فساد شدند و شفاف نبودند و این بزرگترین ضربه است که می‌خوریم.
این نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: عدم‌شفافیت مالی مسئولان، خوراک تبلیغاتی دشمن شده است.
افضلی اضافه کرد: آیت‌الله رئیسی در قوه قضائیه، پالایشی انجام داد و عزم جدّی برای مبارزه با فساد دارند که مردم نیز باید کمک کنند.
وی با بیان این‌که فلسفه وجودی بسیج و سپاه محافظت از انقلاب است، گفت: این حفاظت تنها با سلاح نیست و بخش مهم آن حل مسائل اجتماعی و اقتصادی است که وارد شوند که به امید خدا در مسائل دیگر کشور راهگشا باشند.
نماینده سابق مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، بسیج را پشتوانه‌ای مردمی محکم دانست و افزود: اگر پشتوانه مردم را از دست بدهیم چیزی برایمان نمی‌ماند.
افضلی تأکید کرد: زمانی که بسیج وارد عمل شد یعنی مردم وارد کار شدند و این نیروی با عظمت خاری بر چشم دشمنان شده است.
وی با بیان این‌که شهید سلیمانی درس عملی به ما آموخت، به بیان خاطره‌ای از شهید سلیمانی پرداخت و گفت: چند ماه قبل از شهادت سردار سلیمانی به دیدار امام خامنه‌ای رفتیم. چند نماینده مجلس روی صندلی و در ردیف جلو نشسته بودیم. ایشان روی زمین نشست ما بعد از روبوسی با این شهید هر چقدر اصرار کردیم روی صندلی ننشستند. و این چنین شهید سلیمانی به ما درس عملی می‌آموخت.
نماینده سابق مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مرحوم آیت‌الله مصباح‌یزدی در رابطه تبیین خط و مشی و مسیر انقلاب نقش اساسی داشت، گفت: افرادی مانند این عالم بزرگوار ثابت‌قدم و پشتوانه انقلاب بودند و لازم است روحانیت ما نیز در این مسیر قدم بردارند.
افضلی با بیان این‌که با مردم‌بودن یک پشتوانه محکم برای مسئولان است، تصریح کرد: اگر مسئولان درد مردم را درک کنند دچار آفت نمی‌شوند.
وی یادآور شد: ان‌شاءالله با عمل به رهنمودهای گام دوم انقلاب و حضور جوانان به خصوص با تلاش‌های اقتصادی انقلاب پایدار باشد.
انتهای پیام/۵/ ۱۴/ ۴