در چهارمین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان خراسان جنوبی مطرح شد؛

حضور پای صندوق رأی درک و بلوغ سیاسی را نشان میدهد/ با مسئولان متخلف برخورد می شود

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بیرجند گفت: جرایم انتخاباتی تنها شامل نامزدها و طرفداران آنها نمیشود بلکه برای آن مسئولانی که شاید با اعمال و رفتار خود تصمیماتی بگیرند که باعث شوند افراد کمتری در اتخابات شرکت کنند، است لذا به این حوزه ورود خواهیم کرد و بررسی کرده که اگر مسیولی مرتکب تخلف شده باید در چهارچوب قانون پاسخگو باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام علی نسایی زهان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بیرجند صبح امروز در چهارمین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان خراسان جنوبی اظهار کرد: وضعیت کشور یک وضعیت ویژه ای است خصوصا با بیماری کرونا و انتخاباتی که پیش رو داریم وضعیت خاصی برای کشور به وجود آمده است.
وی افزود: تمام دغدغه ما باید این باشد که انتخابات با شکوهی با مشارکت حداکثر در کشور برگزار تا کشور بیمه شود.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بیرجند بیان کرد: جرایم انتخاباتی تنها شامل نامزدها و طرفداران آنها نم یشود بکه برای آن مسیولانی که شاید با اعمال و رفتار خود تصمیماتی بگیرند که باعث شوند افراد کمتری در اتخابات شرکت کنند، است.
حجت الاسلام نساِیی عنوان کرد: به این حوزه ورود خواهیم کرد و بررسی کرده که اگر مسئولی مرتکب تخلف شده باید در چهارچوب قانون پاسخگو باشد.
وی اظهار کرد: از روز گذشته که تایید صلاحیت شدگان انتخابات ریاست جمهوری اعلام شدند، معاندین نظام چه داخلی و خارجی تبلیغات وسیعی را بر علیه نظام راه انداختند که باید حواس همگی باشد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بیرجند بیان کرد: دشمن به فکر ضربه زدن است و ما باید هوشیاری خودمان را حفظ کنیم و به گونه ای باید تدبیر و برنامه ریزی شود که باعث دلسردی مردم نشود. مردم خراسان جنوبی مردمی نجیبی هستند که با یک تذکر آگاه شده و از وقوع جرم پیشگیری میشود.
حجت الاسلام نسایی گفت: همانگونه که تاکید دادستان کل کشور است، بی جهت برای افراد پرونده سازی نشود‌. بی جهت و بی دلیل افراد را احضار نکنیم. بی جهت تعهد نگیریم چراکه اینها باعث خواهد شد درصد مشارکت کاهش پیدا کند.
حجت الاسلام یدالله وحدانی نیا معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی نیز اظهار کرد: حضور پای صندوق رای درک و بلوغ سیاسی مردم را نشان میدهد.
وی افزود: مردم همیشه ثابت کردند که حماسه ساز هستند و ان شاءالله در ۲۸ خرداد امسال حماسه دیگری خلق خواهند کرد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی بیان کرد: دشمن به دنبال این است که شور و شعور انتخاباتی را تحت تاثیر قرار دهد. اما مردم ما همیشه آگاه و در صحنه هستند‌.
حجت الاسلام وحدانی نیا عنوان کرد: به رغم تمام اختلاف سلیقه ها که وجود دارد اما تاکید مقام معظم رهبری بر این است که وحدت، یگانگی و انسجام خود را به رخ دشمنان برسانیم.
انتهای پیام/۱۲۷ /۳