معاون فنی مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد؛

حضور کارشناسان فوریت های پزشکی خراسان جنوبی در مرز ایلام و مهران/ ۲۳ زائر امداد رسانی شدند

عباسی از همکاری تیم اعزامی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در انتقال ۲۳ مصدوم از ایلام به تهران در مرز مهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علیرضا عباسی معاون فنی مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در جمع خبرنگاران، از همکاری تیم اعزامی دانشگاه در انتقال ۲۳ مصدوم از ایلام به تهران و حضور وزیر بهداشت در جمع نیروهای عملیاتی مرکز فوریت‌های پزشکی استان خراسان جنوبی در مرز مهران خبر داد.

وی افزود: روز گذشته ۲۳ نفر از زائران که دچار حادثه یا بیماری شده بودند، از فرودگاه ایلام به تهران انتقال یافتند. که در این ماموریت اورژانسی ۶ آمبولانس استان به همراه ۲ اتوبوس آمبولانس سایر استانهای کشور همکاری داشتند تا مصدومین از بیمارستان ایلام به فرودگاه منتقل و جهت اعزام به تهران تحویل هواپیما آمبولانس شدند.

عباسی به حضو وزیر بهداشت و رئیس سازمان اورژانس کشور در جمع کاروان اعزامی دانشگاه در مرز مهران اشاره کرد و گفت: دکتر عین اللهی علاوه بر عیادت بیماران، از خدمات و زحمات همکاران فوریت های پزشکی تقدیر کرد.

سرپرست تیم اعزامی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خاطرنشان کرد: با توجه به گرمای شدید در خصوص استفاده زائران از کلاه و عینک، حرکت در ساعات خنک شبانه روز و کم وزن بودن کوله تا حد امکان تاکید می شود.

وی عنوان کرد: از ۱۴ شهریور، تعداد ۶ دستگاه آمبولانس و ۱ دستگاه اتوبوس آمبولانس با ۲۲ نفر کارشناس فوریت های پزشکی از استان خراسان جنوبی جهت امدادرسانی به زائرین ابا عبدالله الحسین به مرز ایلام و مهران اعزام شدند و تا ۳۰ شهریور به ارائه خدمات فوریتهای پزشکی به زائران ادامه خواهند داد.

انتهای پیام/۱۲۷