امام جمعه قهستان:

حضور کمرنگ در انتخابات دشمن را جری‌تر می‌کند/ دولت جوان انقلابی با روحیه جهادی مشکلات را در زمان کوتاه حل می‌کند

حجت‌الاسلام راستگو با بیان این‌که حضور کمرنگ در انتخابات، دشمن را در اعمال فشارهای حداکثری جری‌تر می‌کند گفت: دولت جوان انقلابی می‌تواند در زمان کوتاه و با روحیه جهادی و خستگی‌ناپذیر، مشکلات را حل و کشور را به حرکت دربیاورد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد راستگو امام جمعه قهستان در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص اینکه چرا انتخابات ایران برای کشورهای خارجی اهمیت دارد، اظهار کرد: رصد انتخابات در ایران و حساسیت آن برای دشمنان این نظام، به دلیل کارکردها و دستاوردهای این نظام خیلی مهم است، چرا که انتخابات یکی از مهم ترین مجاری پیوند مردم با نظام است و در واقع میزان مشارکت در انتخابات، مهر تاییدی به پشتوانه و حمایت مردم از نظام اسلامی است.
وی افزود: هدف از تمامی فشارها و توطئه های دشمن علیه نظام، انقلاب و مردم این است که مردم را نسبت به سرنوشت کشور خسته و بی‌تفاوت کند. در واقع دشمن درصدد است تا با سم‌پاشی‌های متعدد علیه نظام در انتخابات، نتایج تیرهای مسموم خود بر پیکره نظام را نظاره کند و با دلسرد کردن مردم سبب شود تا در انتخابات شرکت نکنند.
امام جمعه قهستان با اشاره به اینکه در شرایط کنونی دشمن به انتخابات به عنوان یک عرصه مشاهده نتایج به ثمر نشستن فشارهای خود نگاه می کند، گفت: اگر مردم در انتخابات مشارکت حداقلی داشته باشند، دشمن امیدوار شده و با فشارهای بیشتر، شکاف بین مردم با نظام را بیشتر تقویت می کند و به اهداف شوم خود نزدیک تر می شود.
حضور کمرنگ در انتخابات دشمن را جری‌تر می‌کند
حجت‌الاسلام راستگو تصریح کرد: اگر این موضوع محقق شود و حضور مردم در انتخابات، کمرنگ باشد، دشمن در اعمال فشارهای حداکثری جری‌تر خواهد شد. همچنین با توجه به اینکه رونق مشارکت سیاسی، نشان از پویایی نظام اجتماعی، فکر بلند، توجه و بیداری ملت دارد، عدم مشارکت سیاسی گویای وجود بحران های هویت و مشروعیت در جامعه است.
وی تصریح کرد: یکی از ارکان مهم پذیرش دولت در نظام اسلامی، داشتن صلاحیت است و در این مکتب اگر کسی ذره ای قدرت داشته باشد به همان اندازه هم باید صاحب صلاحیت باشد، در غیر اینصورت حق اعمال قدرت را ندارد. همچنین از دیگر شرایط هر مسئولیتی در نظام اسلامی آشنایی با اسلام، ایمان و تقوا، عدالت، درایت و تدبیر است که این موارد رکن اساسی مشروعیت بخشی مسئولان نظام است.
بیان شعار به جای ارائه برنامه توسط کاندیداها
امام جمعه قهستان بیان کرد: انتظار است کسی که در قامت نامزد ریاست جمهوری ظاهر می شود، برنامه ای برای حل تمام مشکلات از جمله اشتغال، مسکن، ازدواج، مسائل اقتصادی ارائه دهد، اما متاسفانه در سال‌های اخیر وعده و وعید جای برنامه ها را گرفته و مردم با حجم انبوهی از شعار مواجه هستند. در این شرایط باید اصحاب رسانه، اهل سخن و تشکل های دانشجویی مطالبه مردم را به گوش نامزدها برسانند.
حجت‌الاسلام راستگو گفت: طی این ۸ سال مردم وعده های سرخرمن زیادی را شنیدند و اکنون انتظار دارند برنامه هایی که مسائل و مشکلات را حل کند، ارائه شود؛ نه وعده هایی که سبب ایجاد تنفر در مردم شده است.
اشتباه مدیر و وزیر را به پای نظام ننویسیم
وی یادآر شد: شهدای زیادی جان خود را فدا کردند تا به استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی دست یابیم. اکنون هم نباید به بهانه اشتباه یک مدیر یا وزیر و شخص خاصی، از نظام گلایه‌مند باشیم.
امام جمعه قهستان ادامه داد: در این شرایط در ابتدا باید دنبال حفظ خون شهدا باشیم. به همین دلیل اگر در انتخابات شرکت نکنیم و رأی ندهیم، چه بخواهیم و چه نخواهیم، به خون شهدا خیانت کرده ایم، چرا که حضور در صحنه انتخابات، حفاظت از خون شهدا و شهید سلیمانی‌هاست.
برای حل مشکلات باید در صحنه بود
حجت‌الاسلام راستگو تصریح کرد: همه ما با وجود دروغ‌ها، مشکلات، بدقولی‌ها و این‌گونه مسائل و مشکلاتی که داریم و گلایه‌های خود را هم مطرح می‌کنیم، اما اگر حضور مردم در انتخابات کمرنگ باشد، لطمه بزرگی بر پیکره نظام وارد خواهد شد. ان‌شاءالله با حضور با بصیرت مردم بسیاری از مشکلات با انتخاب درست، اصلاح خواهد شد.
وی با بیان اینکه هر چه مشکلات بیشتر باشد، برای حل آن هم باید بیشتر در صحنه بود، گفت: این مشکلات را افرادی درست کردند که دنبال رأی ندادن ملت هستند. اما این نکته حائز اهمیت است که به تنهایی نمی توان شرایط کشور را تغییر داد، چرا که با هم بودن شرط اول تغییر و شرکت در انتخابات اولین گام با هم بودن است.
امام جمعه قهستان ادامه داد: چه بخواهیم و چه نخواهیم، سرنوشت همه مردم به هم گره خورده، به همین دلیل نباید به خودمان اجازه دهیم با عدم حضور در انتخابات، به سرنوشت دیگران خیانت کنیم.
رأی ندادن هزینه سنگینی دارد
حجت‌الاسلام راستگو تاکید کرد: رأی دادن برای مردم هزینه ندارد و همچنین می تواند یک اتفاق خوب را برای همه فراهم کند، اما رأی دادن هزینه سنگینی دارد. در حالی که انتخابات قدرت مردم است، چرا از قدرت خودمان برای تغییر به نفع کشور استفاده نکنیم؟ در واقع اگر رأی بدهیم، شاید پیروز نشویم اما اگر رأی ندهیم حتما شکست می خوریم.
وی در خصوص تشکیل یک دولت جوان و انقلابی اظهار کرد: ویژگی هایی مانند داشتن انگیزه، ریسک پذیری، توکل و تعهد در دل و روحیه جوان نهفته است که او می تواند در زمان بسیار کوتاه و با روحیه جهادی و خستگی ناپذیر، مشکلات را حل و کشور را به حرکت دربیاورد.
به جوان و توان داخلی ایمان بیاوریم
امام جمعه قهستان با تاکید بر توکل و تکیه بر توان داخلی، گفت: برخی از دولتمردان و مسئولان به این امید هستند که خارجی‌ها بیایند مشکل ما را حل کنند، اما اکنون نه تنها مشکلات حل نشده بلکه اوضاع از ۸ سال قبل بسیار بدتر شده و به همین دلیل راه نجات و رستگاری این است که به جوان و توان داخلی ایمان بیاوریم و دندان طمع کمک از دشمن را دور بیاندازیم.
حجت‌الاسلام راستگو افزود: ارمغان سال‌ها امید بستن به دشمن برای حل مشکلات، اکنون شرایطی را رقم زده که حسرت خرید مسکن و خودرو را به دل مردم و جوانان گذاشته است. اما این شرایط نتیجه نگاه کاسه‌لیسی غرب است، در حالی که می توان با درس گرفتن از میدان و جبهه مقاومت، در مسائل اقتصادی و معیشتی هم پیروز بود.
انتهای پیام/۷/ ۱۴/ ۴