رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان جنوبی؛

حضور کوهنوردان خراسان جنوبی در اردوی انتخابی هیمالیا نوردی

خسروی گفت: کوهنوردان خراسان جنوبی در اولین اردوی منطقه‌ای استعدادیابی و انتخابی هیمالیانوردی به میزبانی استان خراسان رضوی شرکت کردند.

مسعود خسروی رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، از حضور کوهنوردان خراسان جنوبی در اردوی انتخابی هیمالیا نوردی به میزبانی استان خراسان رضوی خبر داد.

وی افزود: در پی اجرای موفق دو اردوی استانی در ماه گذشته، اولین اردوی منطقه‌ای استعدادیابی و انتخابی هیمالیانوردی به میزبانی استان خراسان رضوی با شرکت منتخبین معرفی شده از سوی استان‌های خراسان رضوی، شمالی، جنوبی و سمنان به استعداد ۲۱ نفر در منطقه کدکن تربت‌حیدریه (قله ملکوه) برگزار شد.

به گفته وی عصر پنج‌شنبه ۲۳ دی‌ماه، تیم حرکت خود را آغاز کرد و با حمل کوله‌پشتی‌ حاوی تجهیزات زمستانی سنگین، نیمه شب با استقرار ۷ چادر کمپ خود را در منطقه پایین قله ملکوه دایر نمود.

رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان جنوبی افزود: پوشش برف منطقه پس از بارش هفته گذشته و حجم و انباشتگی برف و یخ در مسیر، مربیان تیم را برای تلاش ۶/۵ ساعته روز اول اعضای تیم، متقاعد ساخت تا در خلال گذر از دهلیزها و شیب‌های متعدد، ضمن رعایت و حفظ ایمنی آموزه‌های خود را به فراگیران منتقل نمایند.

خسروی اظهار داشت : صبح جمعه ۲۴ دی‌ماه، ساعت ۸ صبح با صلاح‌دید مربیان اردو به علت ناپایداری هوا و نا مساعد بودن شرایط جوی و حجم برف و یخ انباشته به مرور تمرینات یخ و برف، استفاده از تجهیزات زمستانی هارنس، کرامپون، کلنگ و… و ایجاد کارگاه‌های مختلف جایگزین صعود به قله گردید و انتقال تجربیات و ارائه مطالب تا عصر ادامه داشت.

وی با اظهار امیدواری برای بهره‌مندی یکایک اعضای این اردو از اجرا‌ی برنامه و تبادل تجربیات، ازشرکت‌کنندگان در اردو و کادر اجرایی قدردانی کرد و همچنین از فدراسیون ، کارگروه هیمالیانوردی فدراسیون و میزبانی هیئت خراسان رضوی و کادر اجرایی اردو تشکر و قدردانی کرد.

 

انتهای پیام/۷