معاون عملیات فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی:

حضور ۷۰۰ تیم گشت در مراسم عزاداری حسینی/ با هنجارشکنان برخورد می‌شود

معاون عملیات فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی گفت: 2 هزار و 210 نفر و 700 تیم گشتی در ایام محرم به ویژه تاسوعا و عاشورا برای تامین امنیت و نظم پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سرهنگ حسن شجاعی نسب معاون عملیات فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین علیه السلام، اظهار کرد: در ایام عزاداری سید و سالار شهیدان تمهیدات ویژه‌ای در تمام شهرستان‌های خراسان جنوبی اندیشیده شده است.
وی به حفظ نظم و انضباط شهری، دسته جات و هیئات عزاداری اشاره کرد و گفت: ۲ هزار و ۲۱۰ نفر و ۷۰۰ تیم گشتی در ایام محرم به ویژه تاسوعا و عاشورا برای تامین امنیت و نظم پیش بینی شده است.
معاون عملیات فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی گفت: پایگاه‌ها و ایستگاه‌های ثابت و سیار در خیابان مطهری، میدان شهدا و سایر خیابان‌ها در روز عاشورا پیش بینی شده است.
شجاعی‌نسب با اشاره به این‌که امنیت منازل و خودروها نیز به علت تمرکز عزاداران در مراسم عزاداری از برنامه‌های اولویت‌دار است، تصریح کرد: همیاران محرم با استفاده از ظرفیت عزاداران ساماندهی شده و با کاور مشخص در ایجاد نظم و انضباط همکاری خواهند داشت.
وی با اشاره به این‌‌که همکاران انتظامی به صورت محسوس و نامحسوس در هیئات و اطراف آنها حضور خواهند داشت، افزود: عزاداران حسینی باید مراقب باشند تا اعمال دور از شأن و منزلت اسلامی و هرگونه خرافه پرستی را که موجب سوء استفاده معاندین شود را انجام ندهند..
معاون عملیات فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به این‌که گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر در هیئات عزاداری حضور خواهند داشت، گفت: در این ایام نیروی انتظامی با هرگونه اعمال هنجارشکنانه برخورد خواهد کرد.
وی افزود: در خصوص عدم استفاده از طبل‌ها و سنج‌های بزرگ همواره توصیه کرده‌ایم، چرا که زمینه آزار و ناراحتی بیماران و بسیاری از شهروندان را فراهم می‌کند.
شجاعی‌نسب با اشاره به این‌که از هیئات و مردم انتظار داریم در اجرای مراسم همکاری کنند، تصریح کرد: دشمنان به نظام و ملت ایران این همه شور حسینی را تحمل نخواهند کرد و ممکن است اقداماتی را انجام دهند، بنابراین لازم است عزاداران هرگونه تحرکات مشکوک را با همکاران ما در میان گذارند.
انتهای پیام/ ۱۳۲