طی 5 ماه گذشته انجام شد

حفاری بیش از ۳ هزار متر در معدن طلای هیرد

طی ۵ ماهه نخست سال جاری بیش از ۳ هزار متر حفاری در معدن طلای هیرد صورت گرفته است.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران طی ۵ ماهه نخست سال جاری بیش از ۳ هزار متر حفاری در معدن طلای هیرد صورت گرفته، این در حالیست که این رقم در مدت مشابه سال گذشته تنها ۹۶۲ متر بوده است.
از ابتدای سال جاری ۷هزار و ۵۰۰ تن ماده معدنی در تارگت سه معدن طلای هیرد توسط سرمایه گذار (شرکت بین‌المللی آباد راهان پارس) استخراج شده است.
تهیه طرح سه ساله استخراج معدن طلای هیرد، احداث و تجهیز آزمایشگاه واحد فرآوری، تهیه نقشه‌های اجرایی و ساخت فونداسیون‌های کارخانه، اجرای عملیات خاکی مربوط به سد باطله از دیگر اقدامات انجام شده توسط سرمایه گذار طی ۵ ماهه نخست امسال می‌باشد.
همچنین در این مدت حدود ۱۲ هزار تن کانسنگ روی از معدن روی ملوند استخراج شده است.
این گزارش حاکیست در راستای احیاء و فعال سازی معادن غیرفعال در حوزه خراسان‌جنوبی با بررسی‌های انجام شده مقرر شد در گام اول در حوزه مواد معدنی مس، کرومیت، آهن و منیزیت جلساتی با حضور مدیران و کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، نمایندگان شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و بهره برداران معادن این حوزه‌ها برگزار شود و پس از بررسی مسائل و مشکلات پیش رو متناسب با شرایط کار، بسته های سرمایه گذاری تهیه و فعالسازی معادن مذکور عملیاتی شود.
انتهای پیام/۱۲۷