نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

حفظ پیام شهدا برای نسل آینده بسیار مهم و ارزشمند است/ خارج بودن مقام شهادت از تمام محاسبات روزمره

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه حفظ پیام شهدا برای نسل آینده بسیار مهم و ارزشمند است، گفت: همه باید سعی کنیم تا جنبه تاثیرگذاری کنگره‌ و یادواره‌ها حرف اول را بزند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در نشست ارائه گزارش عوامل اجرایی کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی، اظهار کرد: شناخت شهدا به فلسفه اصل خلقت انسان بر می‌گردد.
وی با بیان اینکه سخن درباره شناخت خلقت انسان ارزش است، افزود: اصل خلقت انسان با همه موجودات دیگر فرق می‌کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه انسان حامل امانت، خلافت و علم الهی است و با دیگر موجودات تفاوت های زیادی دارد، گفت: ارزش حیات انسان مطلق نیست بلکه مقید است.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه معنی شهادت و شهید این است که بر اساس آموزه های اسلامی یک جایگاهی پیدا می‌کند که هدف خلقت است و تمام موجودات برای آن جایگاه آفریده شده‌اند، تصریح کرد: ارزش حیات یک ارزش مشروط است تا جایی که ارزش های انسانی حفظ شود.
وی افزود: شهید یعنی کسی که حساب شده و با بصیرت زندگی می‌کند و نقشه راه و آرمان را مد نظر دارد و به سادگی از دنیا می گذرد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: مقام شهادت از همه محاسبات روزمره خارج است و در وصف نمی‌گنجد و توفیقات آن به هر کسی اعطا نمی‌شود.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه حفظ یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، افزود: چرا که حفظ یاد شهدا از نظر هدف ارزش‌های انسانی را حفظ می‌کند.
وی با اشاره به اینکه حفظ پیام شهدا برای نسل آینده بسیار مهم و ارزشمند است، یادآور شد: همه باید سعی کنیم تا جنبه تاثیرگذاری کنگره‌ و یادواره‌ها حرف اول را بزند.
انتهای پیام/ ۱۳۲