نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

حلقه های صالحین باید از جهت محتوای فکری، عقلانی و علمی غنی باشد

آیت الله عبادی گفت: حلقه های صالحین باید از جهت محتوای فکری، عقلانی و علمی غنی باشد و به دنبال منابعی مانند منابع شهید مطهری بود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار ائمه جمعه خراسان جنوبی اظهار کرد: برای اینکه بخواهیم تفکر بسیج پویا باشد باید سه اصل در آن رعایت شود.
وی افزود: اول اینکه حلقه های صالحین باید از جهت محتوای فکری، عقلانی و علمی غنی باشد و به دنبال منابعی مانند منابع شهید مطهری باشد و فرد بفهمد با آمدن به جلسه رشد پیدا کرده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: اگر چنانچه فرد به حلقه بیاید اما رشد پیدا نکند زمین گیر می شود و میلی برای حضور در این مجالس ندارد.
آیت‌الله عبادی تصریح کرد: دوم اینکه زمینه فراهم شود تا فرد نسبت به آنچه که رشد پیدا کرده است بتواند آن را به دیگران نیز بیاموزد و جنبه عملی آن شامل تمام امور فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.
وی افزود: کسب معارف و آگاهی ها و به کار گرفتن آنها در عمل باعث پیشرفت و موفقیت فرد می شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: سوم این که فرد باید بفهمد بر هم نوع خود تاثیر گذاشته و اگر بخواهد موفقیتی حاصل شود باید طرح و برنامه داشته باشد.
آیت‌الله عبادی تصریح کرد: اگر فرد دارای طرح باشد و هر فرد در یک سال بتواند روی یک نفر تاثیر بگذارد به این معنی است که تعداد زیادی از افراد اصلاح می شوند.
وی افزود: اگر انسان در طبیعت خودش در هر کاری ولو منفی موفق شود از آن لذت می برد و اگر این کار مثبت باشد لذت حقیقی است.
وی به آیه ای از قرآن با معنی “اگر کسی بخواهد که غافلگیر نشود باید هوشیار باشد” اشاره کرد و افزود: در این پیچ و خم کوچه های آخر الزمانی خبرهایی خواهد بود و این خبر افزایش قیمت بنزین اول آن است و اگر هوشیار باشید غافلگیر نمی شوید.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در طبقه بندی آخرالزمانی شهرها و کشورها ویران می شوند و ما با این ها رو به رو هستیم.
انتهای پیام/۱۳۲/ ۲۳/