معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی:

حل مشکلات خراسان جنوبی، تلاش مردانه و جهادی مسئولان را می‌طلبد/ واحد های تولیدی و صنعتی برای کمک به ساخت زائر سرا در مشهد مقدس پیش‌قدم شوند

معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی مشکلات زیادی دارد و لازم است مسئولان و مدیران برای رفع مشکلات مردم به صورت جهادی و مردانه سراغ حل مشکلات بروند.

به گزارش خبرنگار خاورستان،سید مجتبی علوی مقدم معاون هماهنگی و امور استانداری خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی و پشتیبانی موضوعات فنی و اجرایی زائر سرای بنیاد زائر در مشهد مقدس اظهار کرد:در زمینه بنیاد زائر یکی از استانهایی که در این موضوع پیشتاز بوده خراسان جنوبی بوده است.
وی افزود:ساخت زائر سرا در مشهد مقدس از دو جهت اهمیت دارد یکی برای فراهم شدن بستری مناسب برای استفاده نیازمندان و دیگر به خاطر ارادت قوی مردم خراسان جنوبی که به امام رضا (ع) دارند و خوشبختانه تا کنون در این زمینه اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.
معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد:اعتبارات دولتی برای کمک به ساخت زائر سرا محدود است و امکان تزریق اعتبار دولتی در این زمینه وجود ندارد چراکه از نظر شرعی و قانونی نمی‌توان از اعتبارات دولتی در این زمینه استفاده کرد و نیاز به کمهای مردمی است.
علوی مقدم عنوان کرد:اگر برای ساخت زائر سرا اقدامی صورت نگیرد بنیاد زائر خراسان رضوی زمین را پس می‌گیرد و باید برای اینکه این اتفاق نیفتند هر چه زودتر کمک جمع آوری شود و مقدمات ساخت زائر سرا فراهم شود.
وی اظهار کرد: ما نیز در حد توان خود کمک خواهیم کرد و باید هرچه زودتر برای گرفتن پروانه ساخت نیز اقدام شود چرا که هزینه های سال به سال در حال افزایش است و تعلل در این زمینه اصلا درست نیست.
معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به طرح خشت معنوی،بیان کرد:در جلسات ابتدایی این پیشنهاد مطرح شد و در حال بررسی است؛ این طرح به گونه ای است که افراد و کارمندانی که تمایل به کمک دارند به هر میزانی که مورد نظر خود آنها است از حقوق آنها ماهیانه برای کمک به ساخت زائر سرا کمک شود که اگر همه این کمکها جمع آوری شود در مجموع مبالغ بسیار زیادی خواهد شد که در صورت بررسی و تایید این طرح با موافقت استاندار به زودی این طرح رونمایی می‌شود.
علوی مقدم اظهار کرد:برای تامین نقدینگی اول مدیریت جدی نیاز است؛ در این زمینه با دید کمک برای مردم مظلوم باید پیش رفت.
وی با بیان اینکه امروز دشمنان ما به دنبال نشان دادن ضعیف بودن نظام دارند و همیشه مشکلات را بزرگ می‌کنند،تصریح کرد: طی سالهای اخیر و از ابتدای انقلاب تا کنون اقدامات بسیار زیادی صورت گرفته است؛درست است با وجود همه تلاشها صورت گرفته شده مشکلات خود نمایی می‌کند اما اینکه فقط مشکلات مطرح شود و به کارهای انجام شده توجه نشود درست نیست و به نوعی همسویی و آب به آسیاب دشمن ریختن است.
معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت:دشمن به دنبال تبلیغات منفی است و این نقش رسانه ها را بسیار حساس و مهم می‌کند که در بزرگ نمایی مشکلات توجه داشته باشند و گاهی اوقات با بزرگ جلوه دادن مشکلات دشمن را به هدفش که تضعیف نظام است نزدیک نکنند.
علوی مقدم بیان کرد:خراسان جنوبی در زمینه صنایع رشد خوبی داشته است که می‌توانند در زمینه کمک مالی به بنیاد زائر پیش قدم شوند؛اگر امروز ما دست روی اقدامات نشده بگذاریم بی انصافی و نادیده گرفتن خون شهدا است.
وی با اشاره به رفع مشکلات موجود در خراسان جنوبی تاکید کرد: مسئولان و مدیران برای رفع مشکلات مردم به صورت جهادی و مردانه سراغ حل مشکلات بروند.
معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت:اگر امروز کسی در صدد نا امید کردن مردم باشد جزو دشمن های اول نظام است؛ما حق نداریم مردم را نا امید کنیم.
علوی مقدم خاطرنشان کرد: باید مشکلات به مسئولان و مدیران گوشزد شود اما مراقب بود که نشان دهنده ضعف نباشد؛ لازم است مسئولان جهادی پای کار باشند چرا که مشکلات در خراسان جنوبی بسیار زیاد است و نیاز به عزم جزم و کار جهادی مدیران برای رفع مشکلات است.
وی با اشاره به واحد های تولیدی و صنعتی که قرار است برای ساخت زائر سرا در مشهد کمک کنند،گفت: طی مدت زمان ۱۰ روزه باید مبلغ کمک خود را به مدیر کل صنعت،معدن و تجارت خراسان جنوبی اعلام کنید.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/