بسته انتخاباتی خاورستان 3

حمایت از آیت الله رئیسی تا تبلیغ بر عدم حضور در انتخابات و استقرار یک شهرداری در مهرشهر

در سومین بسته انتخاباتی خاورستان از حمایت ها به نفع آیت الله رئیسی تا تبلیغ یکی از مسئولان استان به عدم شرکت در انتخابات و استقرار یک منطقه شهرداری در مهرشهر بیرجند را می خوانید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، در سومین بسته انتخاباتی اولین خبر مربوطه به دستور العمل بهداشتی انتخابات ۱۴۰۰ است،متن کامل دستورالعمل بهداشتی انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ که پس از طرح و بررسی در کمیته امنیتی انتظامی ستاد ملی کرونا و ستاد انتخابات کشور به تصویب ستادملی مدیریت کرونا رسیده و از سوی رئیس جمهوری ابلاغ شده است، توسط کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور در ۱۵ بند منتشر شد.
از دستور العمل ستاد ملی کرونا برای انتخابات ۱۴۰۰ که بگذریم بازار داغ شایعات رد صلاحیت را می بینم که همه منتظر اخبار سخنگوی شورای نگهبان هستند.
کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در یک مصاحبه ای گفت: اگر داوطلبی درباره احراز نشدن صلاحیتش مراجعه کند، دلایل را به او اعلام می‌کنیم.
وی ادامه داده: نتایج نهایی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری در موعد مقرر به وزارت کشور ارسال می‌شود.برای جمع‌بندی نهایی تا فردا جلسه دیگری برگزار خواهیم کرد.
به گزارش فارس یکی از دلایل تاخیر اعلام اسامی کاندیداهای تایید صلاحیت شده بحث و بررسی وضعیت اقامت فرزند یکی از کاندیداهای مشهور در آمریکا از نظر اقامت و تابعیت است و مساله مورد بحث دیگر مربوط به احراز سلامت جسمی یک کاندیدای باسابقه است.”
گفته می شود اشاره این خبرگزاری به فاطمه اردشیر لاریجانی دختر علی لاریجانی و زندگی او در آمریکا است که پیشتر رسانه‌های نزدیک به جبهه پایداری نسبت به آن هشدار داده بودند.
دختر علی لاریجانی سال ۹۱ در رشته پزشکی دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد، او پس از آن برای ادامه تحصیل عازم آمریکا شده است.
از طرف دیگر نیز شاهد انصراف بسیاری از نامزد های مطرح ریاست جمهوری به نفع آیت الله رئیسی هستیم بعد از آقایان نامی، زریبافان و افشار امروز وزیر احمدی نژاد به نفع آیت الله رئیسی انصراف داد.
در پی دیدار محمد عباسی و آیت الله رئیسی، محمد عباسی با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام حمایت از آیت الله رئیسی از ادامه رقابت‌های انتخاباتی انصراف داد.
امروز هم خبری مبنی بر حمایت بیش از ۵ هزار نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها از آیت الله سیدابراهیم رئیسی منتشر شد.
**هر چند همه دوستداران به انقلاب و نظام تاکید بر مشارکت حداکثری در انتخابات دارند اما شنیده شده یکی از کارکنان فرمانداری شهرستان های استان در جلسات کاری خصوصی تر خود تبلیغ عدم رای دادن می کند و می گوید با این شرایط در انتخابات شرکت نکنیم بهتر است، حالا بماند این بزرگوار چکاره است اما حیف همون شناسنامه ایرانی که در دست توست چه برسد به حقوق بیت والمالی که داری می گیری.
از اخبار انتخابات ریاست جمهوری که بگذریم اخبار انتخابات و گفت و شنود شورای اسلامی شهر و روستا داغ است و هرروز از وعده و عید های داغ داوطلبین شورای اسلامی شهرها روبرو می شویم،این وعده‌ها را غالبا می‌توان در دو گروه طبقه‌بندی کرد؛ «وعده‌های نادرست، عوام‌فریبانه و پوپولیستی» و «وعده‌های درست و کارشناسی».
**مهترین وعده که یکی از نامزده های شورای شهر به ساکنین مهر شهر داده اینکه یک منطقه از شهرداری در مهرشهر مستقر می کند و هرچه سریعتر به مشکلات آسفالت معابر و موضوع فضای سبز و مشکلات خیابان ولیعصر و حافظ ‌‌‌را برطرف نماید.
از وعده ها که بگذریم به تبلیغات زود هنگام برخی افراد در فضای مجازی که به صورت حرفه ای صورت می گیرد مواجه می شویم حتی طبق شنیده ها هزینه خوبی برای این بخش کنار گذاشته اند، شنیده شده یکی از نامزد های عزیز ۵۰ میلیون تومان فقط برای بخش فضای مجازی کنار گذشته، علی برکت الله!!
**یکی بزرگواری دیگر در بخش غذای آماده فعال است هم در فضای مجازی خیلی محترمانه دارد تبلیغ می کند و در محل کارش عکس زیبای از خودش با عنوان مختلف نصب کرده است و جالب است بدانید این بزرگوار با همه طیفه سیاسی نشست و برخواست و در همه صف ها و لیست ها زنبیل خود می گذارد.
**شکاف عمیق همچنان در بین اصلاح طلبان هم در ریاست جمهوری و هم در شورای اسلامی وجود دارد و طبق شنیده ها در جلسات خود برای لیست واحد و نهایی برای انتخابات شورا ها به جمع بندی نرسیده اند.
**از شهرستان های استان هم خبر های به گوش می رسد که در زیرکوه یکی از فعالان اصلاح طلب دیدارهای عمومی و فرد به فرد را شروع کرده و ضمن حمایت از عملکرد دولت از مردم می خواهد در انتخابات شورای اسلامی و ریاست جمهوری فقط به کاندیدهای اصلاح طلب رای دهند.
با خاورستان همراه باشید…
انتهای پیام /۳