خانواده هایی که در پرستاری از بیمارانشان پیشتازند؛

حمایت کمیته امداد استان از ۲۴۱۶ بیمار صعب العلاج و خاص خراسان جنوبی

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی در دیدار با پرستاران دو خانواده مددجو ضمن قدردانی از آن ها در جمع تعدادی از اصحاب رسانه گفت: ۲۴۱۶ بیمار صعب العلاج و خاص در استان ، تحت حمایت های امداد هستند که پرستاری آن ها توسط خانواده بیمار انجام می شود.

به گزارش خاورستان  محمد عرب در دیدار با پرستاران دو بیمار صعب العلاج تحت حمایت این نهاد با تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار گفت:پرستاری و مراقبت از بیماران، از کار افتادگان و مجروحان ، یکی از اموری است که در سبک زندگی انبیای الهی و ائمه اطهار علیهم السلام به شدت مورد توجه قرار می‌گرفت طوری که پیامبر اکرم (ص) فرمودند: هرکس در برآوردن نیاز بیماری بکوشد، خواه آن را برآورد و خواه برنیاورد، از زیر بار گناه خویش بیرون می رود، بسان آن روز که از مادر، زاده شده است‌.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی تاکید کرد : با توجه به شرایط بیماران صعب العلاج و خاص پرستاری از آن ها بسیار سخت است با این وجود خانواده های این بزرگواران در پرستاری از آن ها پیشتاز هستند.

به گفته عرب ۲۴۱۶ مددجوی بیمار صعب العلاج و خاص از خدمات کمیته امداد در استان بهره مند می شوند که از این تعداد ۱۰۹ بیمار خاص و ۲۳۰۷ بیمار صعب العلاج است .

وی از اختصاص ۴ میلیارد تومان کمک بلا عوض از ابتدای امسال به بیماران تحت حمایت این نهاد خبر داد و تصریح کرد: تا سقف ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه برای هزینه های بیماری به آن ها پرداخت می گردد.

وی با اشاره به هزینه های بالای درمانی بیماران برحمایت بیشتر خیران از آن ها تاکید کرد و افزود : سال گذشته ۱۹ میلیارد تومان در قالب کمک بلا عوض و تسهیلات به بیماران تحت حمایت از طرف کمیته امداد استان پرداخت شده است.

به گفته وی تمامی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان دارای بیمه درمانی هستند، و این بیماران علاوه بر این، جهت دریافت خدمات درمانی از رعایت نظام ارجاع معاف هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان جنوبی با اعلام اینکه هزینه فرانشیز بیماران صعب العلاج تحت حمایت کمیته امداد تا ۱۰۰ درصد پرداخت می‌شود، اظهار کرد: همچنین تا ۸۰ درصد هزینه پوشینه  بیماران خاص هم پرداخت می شود.

عرب ادامه داد: همچنین با مساعدت های کمیته امداد هزینه‌های خدمات کلینیکی، پاراکلینیکی، بستری و ….  پرداخت  و تجهیزات درمانی مانند ویلچر، تخت و تشک طبی  و …  متناسب با نیاز مددجویان بیمار تهیه و در اختیار آنان قرار می گیرد.

به گفته وی ۲۴۸ ویلچر، ۶۱ دستگاه اکسیژن ساز، ۱۲۹ کپسول، ۱۵۳ پوشک مواج و… در سطح استان برای استفاده مددجویان بیمار در اختیار قرار دارد.

 

در پایان این دیدار از پرستاران این دو مددجوی تحت حمایت امداد توسط مدیر کل امداد استان با اهدای گل و هدیه قدردانی شد.