معاون کمیته امداد خراسان جنوبی:

حمایت یک و نیم میلیارد تومانی کمیته امداد از خانواده‌های دارای فرزند سه قلو

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به خانوده‌های داری فرزند سه قلو کمک شده‌ است.

به گزارش خاورستان سید رضا حسینی گفت: از طرف دفتر مقام معظم رهبری در راستای فرزندآوری و جوانی جمعیت طرحی به امداد و بنیاد مستضعفان ابلاغ شده است که در این طرح ۳ قلوها یا خانواده‌های پر نوزاد به محض به دنیا آمدن فرزندان ۱۵ میلیون تومان بلاعوض داده می شود و در زمینه مسکن، شیرخشک، درمان و هزینه‌های دیگر حمایت می شوند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان افزود: در راستای اجرای این طرح یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از ابتدای امسال کمک شده‌ و از ۱۵ خانوار واحد شرایط در استان در حال حاضر ۸ خانوار فعال و سبد دریافت می‌کنند.

حسینی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات برای مددجویان ادامه داد: در این زمینه‌ فعالیت‌های مختلفی انجام شده از جمله چابک سازمانی را با قرار دادن سرنوشت مردم دست خود مردم انجام دادیم.

وی با اشاره به حمایت از ۴۱ هزار خانواده معیشت بگیر در استان تصریح کرد: در دو سال گذشته ۴۰ درصد پرونده‌ها به مراکز نیکوکاری منتقل شده که ۷۲ مرکز و ۸۹ مددکار در مساجد مستقر هستند.

وی حفظ کرامت انسانی مددجویان، شناخت بهتر مردم نسبت به نیازمندان و اقشار آسیب پذیر و رسیدگی سریع تر به کار آن ها با نظارت امداد را از اهداف چابک سازی بیان کرد و افزود: بیش از ۸۰ درصد درخواست‌ها و پیگیری ‌ها توسط سامانه امدادهوشمند(سها) انجام می شود.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان با اشاره به این که با نگاه ویژه ریاست کمیته امداد نوعروسی را در صف انتظار جهیزیه نداریم ادامه داد: امسال یک هزار و ۹۵۱ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند با اعتبار ۵۴ میلیارد تومان اهدا شده است.

به گفته حسینی در طرح حمایت از کودکان و مادران داری سو تغذیه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بنیاد مستضعفان ۴ هزار کودک زیر ۵ سال و یک هزار و ۵۰۰ مادر باردار و شیرده حمایت می‌کنیم و ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از ابتدای امسال به آن‌ها کمک شده‌ است.