نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

حیات جامعه بشری در اصلاح قلب‌ها و عقیده‌ها است

آیت‌الله عبادی با اشاره به اینکه کار طلاب و روحانیون ایجاد عقیده پاک، توحیدی، الهی و اصلاح نیات اشخاص است، گفت: حیات جامعیت بشریت در این است که قلب ها و عقیده ها اصلاح گردد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، در نشست بصیرتی طلاب و روحانیون که به مناسبت هفته دفاع مقدس در مدرسه تخصصی حضرت امیرالمومنین(علیه السلام) بیرجند برگزار شد، ضمن بزرگداشت هفته دفاع مقدس و عرض تسلیت ایام مصائب اهل بیت علیهم السلام و شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها، اظهار کرد: بزرگان می گویند انسان به دلیل اینکه متفکر خلق شده است، خواه و ناخواه برداشتی از حیات دارد و به عنوان یک جهان شناسی، بقیه زندگی اش به صورت خودکار بر اساس آن تنظیم می شود و این اجتناب ناپذیر است.
وی با اشاره به حدیثی از حضرت علی(ع) که می فرمایند ” الايمان تصديق بالجنان و اقرار باللّسان و عمل بالاركان ” افزود: ایمان یعنی اینکه آنچه شخص به عنوان عقیده در دل دارد و همچنین صحبت ها، فریاد، عمل، برخورد، سیاست، اخلاق و رفتارش بر اساس ایمان تنظیم شده باشد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: در دنیا هیچ کاری ارزشمندتر از آنچه که شما طلاب و روحانیون به آن شاغل هستید وجود ندارد.
آیت‌الله عبادی تصریح کرد: کار شما(طلاب و روحانیون) ایجاد عقیده پاک، توحیدی، الهی و اصلاح نیات اشخاص است.
وی گفت: باید به این نکته نیز توجه کرد که دیگرانی با فکری دیگر، آلودگی و درندگی، بیکار ننشسته اند و همواره در جهت تخریب افکار دیگران و مانع ایجاد کردن در جلوی راه شما عمل کرده و می کنند.
امام جمعه بیرجند ادامه داد: اگر در طول تاریخ بررسی شود، مشاهده می کنید آنچه که در راه حق یا باطل، درست یا نادرست و عدل یا ظلم، کارساز است، جوهره ی عقیده می باشد.
آیت‌الله عبادی بیان کرد: حیات جامعیت بشریت در این است که قلب ها و عقیده ها اصلاح گردد.
وی اظهار کرد: “مِدادُ الْعُلَماءِ افْضَلُ مِنْ دِماءِ الشُّهَداء” یعنی اگر علمای راستین نبودند، مقام شهادت با این عظمت، نصیب اشخاص نمی شد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی مطرح کرد: اینکه در طول تاریخ و در دوران های مختلف پیامبران، همواره ستمگران و سلاطین ظلم و خلفای جور سعی می کردند که علمای شایسته دینی را یا به شهادت برسانند و یا منزوی کنند به خاطر این بوده است که از بیداری افراد در هراس بودند.
آیت‌الله عبادی ادامه داد: قطعا هیچ وقت اسماء، القاب، لذت های کاذب و … بر روی شما تأثیر نمی گذارد.
وی گفت: به همان اندازه ای که کار شما در بُعد مثبت بسیار مهم است اما اگر در جهت منفی پیش رود، بدترین می شود، زیر اگر کسی انسان ها را گمراه کند، ظال و مضل است
امام جمعه بیرجند اضافه کرد: در کنار این همه اهمیت ویژه ای که در مسئله هدایت وجود دارد اما اگر ظال و مضل باشد گناهی نابخشودنی خواهد بود.
آیت‌الله عبادی افزود: اگر قلب اصلاح شود همه‌ی کارها اصلاح می گردد اما اگر قلب فاسد شود همه چیز را فاسد می کند.
وی تأکید کرد: خداوند متعال به شما(طلاب و روحانیون) توفیق بزرگی عنایت کرده که عمر خود را برای ایمان، اخلاق، رفتار، اهداف، و معاد مردم وقف کرده اید.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در پایان گفت: خداوند به شما قوت دهد و انشاءالله نتیجه نهایی این حرکت، ظهور صاحب اصلی انقلاب حضرت مهدی(عج) باشد که دنیا را از شر این حیوان های متمدن نما نجات دهد.
انتهای پیام/۶/ ۴